Allegro, mobil ödeme çözümü Blik’i kabul etmeye başladı

Polonya’da gittikçe popüler hale gelmeye başlayan mobil ödeme çözümü Blik, Polonya’nın en büyük ve en popüler e-ticaret sitesi Allegro‘da ödeme çözümleri arasında yerini almaya başladı. Bundan böyle kullanıcılar ödeme yapmak istedikleri zaman Blik’i kullanabilecekler.

Allegro Başkanı Przemysław Budkowski yaptığı açıklamada; Blik’in Polonya’daki en büyük bankalar tarafından oluşturulmasından ve müşteriler tarafından tanınmasından dolayı Allegro üzerinde mevcut olmasından memnuniyet duyduklarını belirtiyor.

Polonya e-ticaret pazarının değeri

Polonya’daki e-ticaret pazarının şuan için yaklaşık olarak 36 milyar dolar değerinde olduğu ve büyümeye devam ettiği belirtiliyor. PMR danışmanlık şirketine göre Polonya e-ticaret pazarı 2015 yılına oranla bu yılki toplam değeri 4 milyar zl daha fazla yükselecek. Uzmanlara göre bu yılın ilk yarısında Polonya’da gerçekleşen e-ticaret işlemlerindeki mobil payının yüzde 17’ye ulaşmış olabileceği tahmin ediliyor.

Allegro’ya ait son rakamlar

Allegro ile ilgili olarak şuan için 20 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Aylık olarak ise 14 milyon ziyaretçisi bulunuyor. Platform içerisinde 100 binden fazla büyük, küçük ve orta ölçekli ticari şirket ve distribütör yer alıyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir