Allegro’dan bir ilk: Polonya’da ilk e-ticaret Chatbot’u yayınladı

Polonya’daki en büyük e-ticaret sitesi olan Allegro son yayınladığı  reklam kampanyasıyla hiç şüphesizki hem Polonya’da hem de globalda adından söz ettirmeyi başarmıştır. Aldıkları başarıda hiç şüphesiz ki kendi reklam pazarlama departmanlarının büyük katkısı vardır.

Christmas yaklaşırken yaptıkları reklamın global ölçekte tanınmasının yanı sıra şirket hediye seçmek isteyen kişiler için bir Chatbot uygulaması yayınladı. Allegro’da Polonya’da bir ilki yaparak e-ticaret alanında bir Chatbot yayınladı ve pek çok kişiyi öneri  almak ve fikir edinmek için web sitelerine gitmek zorunda kalmamasını sağlamayı başarmak istiyor.

Varşova merkezli girişim Wandlee

İşin detaylarına bakıldığında Allegro, bunu yapmak için Varşova merkezli bir girişim olan Wandlee ile anlaşmış. Buda bizlere çok büyük bir şirket ile bir girişim arasındaki işbirliğini görmek adına mükemmel bir örnek diyebiliriz.

Wandlee‘ın COO’su olan Joanna Cichocka yaptığı açıklamada; Orange’dan sonra Allegro’nun kendilerinin ikinci büyük kurumsal müşterisi oldukları, kampanyanın bu ay başladığını ve Aralık sonuna kadar devam edeceğini, Noel arefesindeki alışverişin çok fazla yapılacağından Allegro’nun bir Chatbot yayınlamasının cesur bir hamle olduğunu belirtiyor.

Bunların yanında Polonyalı internet kullanıcılarınının bu Chatbot’ları daha fazla tanımalarını ve başka şirketlerin de daha fazla kullanmalarını ümit ettiklerini dile getiriyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir