Jakdojade’nin çoğunluk hissesi Onet tarafından satın alındı

Polonya’da şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen web ve mobil tabanlı uygulaması olan Jakdojade‘nin çatı şirketi City-Nav‘ın yüzde 69‘luk hissesi Grupa Onet-RAS Polska tarafından satın alındı. Satın alımla ilgili olarak taraflar herhangi bir miktar açıklamadı.

Onet-RAS Polska COO’su Jovan Protic yaptığı açıklamada; Jakdojade’nin alınmasıyla birlikte mobil cihazlar için önde gelen yayıncılık şirketi olarak Onet’in pozisyonu Polonya’da güçlendireceğini belirtiyor. Özellikle Jakdojade’nin mobil ürünler portföyüne eklenmesiyle birlikte kendilerine reklam veren müşteriler ve yüksek etkili mobil reklam kampanyaları için daha fazla tercih edilmelerini sağlayacağını belirtiyor.

Jakdojade’nin kurucuları olan Bartosz Burek, Artur Szychta ve  Mikołaj Grajek çoğunluk hissesinin satın alınmasından sonra geriye kalan hisseleri kendilerinde tutacaklar ve şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında yer almaya devam edecekler. Ve şirketin kayıtlı ofisi şuanda olduğu gibi Poznan’da kalmaya devam edecek.

Uygulamanın mobil desteğinin (iOS, Android ve Windows Phone) yanı sıra web desteği de bulunuyor. Tüm platformlarla birlikte aylık üç milyonun üzerinde ziyaretçisi bulunuyor.

 

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir