Survicate: 2016 yılında gelirlerde ve müşterilerde artış yaşandı [R2016]

Polonya’daki internet girişimleriyle ilgili olarak bu yıla ait gelişmelerin yer aldığı bir yazı serisine Varşova merkezli girişim olan Survicate ile devam ediyorum.

Survicate müşterilerden gelen geri bildirimleri toplamının en hızlı yolu olarak lanse ediliyor kurucuları tarafından. 2013 yılında Varşova’da kurulan girişim Innovation Nest ve SpeedUp adlı iki VC şirketi tarafından destekleniyor. Şirkete ait son rakamlara baktığımızda dünya çapındaki 765 şehirden kullanıcılar, 7 milyon kişiden toplanmış geri bildirimler yer alıyor.

Başlıca müşterileri arasında Brainly, Idea Bank, T-Mobile, Unbounce, Nationale Nederlanden Investment Partners gibiler yer alıyor.

2016 yılında gelirlerde artış ve yeni müşteriler

Survicate olarak 2016 yılındaki en büyük başarının müşteri sayısı ve gelirlerdeki artış olarak belirtiliyor. Şirketin aylık gelirlerinin (MRR) yüzde 250’den fazla arttığı belirtiliyor.  Bunlara ek olarak aboneliklerin ortalama değerinin yüzde 20 arttırıldığı ve 100 dolar sınırının da aşıldığı belirtililiyor.

Ödeme yapan müşteri sayısında yüzün geçildiği belirtiliyor. Bu sene portföye katılanlardan bazılarını belirtmek gerekirse eRecruiter, Wharton Research Data Services, Pracuj.pl, Icelandair ve Craftsy gibi şirketler yer alıyor.

Survicate analytical dashboard

Yeni Özellikler Eklendi

Eylül ayı içerisinde yeni özelliklerin yer aldığı beta sürümün yayınlandığı belirtiliyor. Özellikle bu yeni özelliklerin müşterilerin ihtiyaçlarına göre oluşturulduğu belirtiliyor. Birkaç haftalık test aşaması ve müşterilerin geri dönüşlerinden sonra Ekim ayının ortasında yeni bir güncelleme yayınlandı ve özellikler herkese açıldı.

Girişimin kurucuları SMB için müşteri geri bildirimlerinin kapsamlı olarak toplanılması konusunda piyasada mevcut olarak bulunan tek araç olduklarını belirtiyor.

Survicate full-page questionnaire

Kasım ayı sonunda gelirlerde artış

Kasım ayı sonu itibariyle gelirlerin 11 bin doları aştığı belirtiliyor. Ekibi ve şirketi daha fazla büyütebilmeyi finanse edebilmek amacıyla yatırımcı arayışlarında olduğu belirtiliyor. Fakat şirketin sınırlı kaynakları olmasına rağmen mevcut ürünün çok hızlı bir şekilde satıldığı da ekleniyor. Bunun yanında satış ve pazarlama daha fazla önem göstereceklerinin işaretini veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir