İçeriğe geç

Hazır Mısın? Varşova’da Gece Hayatı!

Varşova gece hayatı… İnternette Varşova’ya gelmeden önce araştırılan kelimeler arasında ikinci sırada yer alıyor, ilk sırada yer almıyor olmasının nedeni, ilk sırada normal bir gezgin gibi Varşova’da gezilecek yerlerin araştırılıyor olması. Bu konuyu sizlerle paylaşmamın bir nedeni aklınızda bulunması ve gelmeden önce ufak bir bilgi paylaşımı sağlamak isteyişim.Not: Yukarıda dediğim gibi ben bilgi paylaşımını sağlayacak kişiyim o yüzden az sonra okuyacaklarınızı bir arkadaşım yapıyor.

Gelelim Polonya’da hovardalığa…

Varşova, Polonya’nın eğlence denilince akla gelen 2. şehri.. İlk şehri Erasmus ve yabancı öğrencilerin daha çok tercih ettikleri Krakow maalesef, fakat Varşova’da da güzel etkinlikler olmuyor mu? Oluyor tabii ki, neden olmasın.

 

Peki bu güzel etkinlikleri nerede yakalayabilirsiniz, ondan önce size müsadenizle bir soru sorayım… Şaka yahu ne sorusu, soru sınavda olur. Eğlenmeye gidiyoruz…

Varşova’da bir çok güzel pub ve gece kulübü bulmanız mümkün. Eğer ki, gece hayatından ziyade siz daha çok barlarda takılmayı seviyorsanız sizi British Bulldog Pub’a davet edebilirim. Burası İngiltere kültürü ile dizayn edilmiş ve genellikle yabancıların tercih ettiği, 7/24 ekranlarında ingiltere ligi maçlarının yayınlandığı ayrıca acıkırsanız yemekte yiyebileceğiniz naçizane bir hata payı bile olmayan harika bir bardır kendileri, barmene ”give me a pint mate” derseniz size gülebilir veya hoşta olabilir, hepsi İngilizce konuşuyor zaten o konuda da sorun yaşamazsınız.

Eğer bu mekan size göre değilse, daha içememişizdir diyoruz ve okuma devam ediyoruz.

Gelelim bir diğer mekana, Hard Rock Varşova!

Hard Rock mekanlarını bilmeyen yoktur zaten, Starbucks gibi genel olarak her yerde var. İçki fiyatları biraz daha pahalı fakat ortam koşulları daha eğlenceli olan bu mekan size önerebileceğim diğer bir mekan olacaktır. Yine herkes İngilizce konuşuyor, ayrıca gece giderseniz yabancı arkadaş edinebileceğiniz bir yer burası.Hala içmediniz çünkü, siz sadece sarhoş olup gece hayatına mı akmak istiyorsunuz? O zaman tek bir mekan var, Pijalnia Wódki i Piwa!

Tamamen öğrenci mekanı olan mekanda, shot ve bira sadece 4 zloty! Kendini hatırlayacak kadar iç istediğin kulübe geç! Genel olarak Polonyalılarda burayı tercih ediyorlar, her çarşamba, cuma, cumartesi buranın dolup taştığını göreceksinizdir. 4 zloty/1 Euro onlarda haklı daha ucuzu yok!

Gelelim bu ucuzlukta ne içiyorsunuz, tatsız bira, en ucuz vodkalardan shotlar. Eh sarhoş olmak istiyorsanız neden gidilmesin ki?

Şimdi sarhoş olduysak ve gece kulübüne geçmek istiyorsan yazımı okumaya devam edebilirsiniz.

Varşova denilince gece hayatı nasıldır acaba diye düşünüyorsan çok merak etme, idare eder. Fakat geldiğin şehir İstanbul değil ise bayada bir memnun kalacaksındır yanlış anlamayın gerçek anlamda baya bir iyi geliyor. 🙂

Öncelikle size bahsedeceğim bir kaç güzel mekan var oralardan bahsedeyim zaten diğerleri o kadar iyi olmayacaktır. İlk kulübümüz Sketch Nite! Türkler arasında “kanka kesinlikle birisi ile tanışırsın :)” dedikodusuyla nam yapmış bu gece kulübü küçük olup orta seviyede fiyatları ile Varşova’ya gelen her öğrencinin kesinlikle bir kez check-in yaptığı mekan sayılmaktadır. Giriş ücreti ortalama 20 zloty olup, bazı özel günlerde fiyat değişikliği gösterebilmektedir.Diğer bir gece kulübümüz Opera, Varşova’da bulunan en geniş dans pistine sahip mekanlardan birisi Opera Club. Genellikle üst sekmen Varşovalıların takıldığı bu mekan halk arasında “Kanka orada yaşlılar var boşver”  olarak göze çarpsada bir çok Gold Digger bu mekanda baş göstermekte. Yine giriş ücreti ortalama 20 zloty olup, bazı özel günlerde fiyat değişikliği gösterebilmektedir. Eğer ki Varşova’da gezi amacıyla bulunuyorsanız bu mekan tam size göre!

Level 27, ismi neden böyle diye düşünüyorsanız, kulübün bir iş merkezinin 27. katında yer almasından dolayı bu ismi alıyor olması. Kulübe girerken baya bir kontrol ediyorlar, fakat genel olarak Varşova’nın en iyi mekanları arasında sayılabilir.

Bal, burası kesinlikle en beğendiğim mekanlardan birisi olup genellikle elit kesimin girebildiği güzel etkinliklerin yapıldığı, Polonyalı ünlülerin dahi gelip burada eğlendiği bir makandır. Yaptığı etkinlikler eğer ki özel değilse, Facebook listesinden etkinliğe kendinizi gidiyor olarak gösterip, gösterilen saatte (genellikle erkekler 23:00- kızlar gece yarısına kadar) ismi listede yer alıyorsa kulübe ücretsiz girebiliyorlar. Emin olun bu mekanı seveceksinizdir.

NOT: Genellikle bir çok mekanda giriş yaş sınırı 18 fakat bazı mekanlarda veya etkinliklerde yaş sınırı olarak +21 isteyebiliyorlar.

Dipnot: Kulüplerde loca kiralamadan/VIP için girişten bahsetmedim çünkü genellikle fiyatlar o gece ortamın kalabalıklığına ve VIP için önceden rezervasyon yapmanıza bağlı oluyor. Şişe açtırmak isterseniz girişte şişe açtıracağınızı söyleyip 300-500 zloty arasında bir fiyat ile açtırabilirsiniz. Genellikle şişe açtırırsanız, kulübe giriş ücreti de alınmıyor.

Daha bir çok mekan var fakat, hepsini burada kaleme alsam yazıyı buradan değil, D&R’dan okuyor olurdunuz. Bunun için sizden özür dilerim. Fakat takıldığınız bir yer olursa, her türlü sorularınızı benimle paylaşarak size yardımcı olmak isterim. Altta bana ait facebook hesabıma ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/CemAtes

Paylaşıp diğerlerinde faydalanmasını unutmayın.

İyi eğlenceler!Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir