Polonya’daki en iyi internet servis sağlayıcıları – 2016 yılının özeti

Speedtest.pl tarafından 2016 yılındaki en iyi internet servis sağlayıcılar açıklandı. Kullanıcıların bağlantı hızlarını 20 milyondan fazla kez ölçtüğü belirtiliyor. Sonuçlara bakıldığından genel sıralamanın yanında mobil taraftaki hızlarla ilgili sonuçların olduğu da gözüküyor ve bunun için mobil uygulamları kullandıklarını belirtiyorlar.

Genel kategorinin kazananı UPC oldu

Genel kategori sıralamasına göre ilk sırada UPC yer aldı. UPC müşterilerinin 900 binin üzerinde yaptığı hız testleri sonucunda ortalama olarak 44.65 Mbps elde edildi. İkinci sırada 700 binin üzerinde yapılan hız testleri sonucunda ortlama olarak 37.35 Mbps elde eden Vectra oldu. Üçüncü sırada ise 400 binin üzerinde yapılan hız testleri sonucunda ortlama olarak 24.11 Mbps elde eden Multimedia oldu. Bu kategorideki en iyi tedarikçilerin çoğunlukla kablolu televizyon ağlarını hizmet sağlamada kullananlar olduğu belirtiliyor.

En hızlı mobil interneti Orange sağladı

Bu ölçümü gerçekleştirmek için akıllı telefonlar ve tabletler için mobil uygulamalar geliştirmişler. Ve yapılan bu testler 3G ve 4G aralığındaki mobil internet hızlarını ölçmüş.

Speedtest.pl tarafından 2016 yılındaki aylık sonuçlar baz alınarak bakıldığında Orange’ın 8 defa üst üste en iyi sonucu elde eden şirket olduğu görülüyor. Orange’ın 2016 yılındaki ortlama hızı 17.28 Mbps oldu.

Listenin ikinci sırasında 16.64 Mbps ortalama hız ile T-Mobile, üçüncü sırada 12.87 Mbps ortalama hız ile Plus ve dördüncü sırada 12.24 Mbps ortlama hızı ile Play yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir