Polonya’da online para transferi yapanlara önemli hatırlatma!!!

15 Ağustos 2016 itibariyle Polonya Hükümeti tarafından Terörle Mücadele Kanunu kapsamında telefon hatlarıyla ilgili olarak yeni düzenlemeler getirilmişti. Yeni düzenlemelere göre Polonya’daki GSM operatörlerinden herhangi birini kullanan Polonyalılar ve yabancı uyruklu kişiler Ocak 2017’nin sonuna kadar hatlarının kayıtlarını yapma zorunluluğu getirilmişti.

Polonya Hükümeti’nin GSM hat sahiplerine sağladığı süre 1 hafta sonra bitmek üzere. Son bilgilere göre 2 Şubat’tan itibaren kayıt dışı olan GSM hatları sırasıyla kapanacak. Bunu önlemek için Pasaport veya Oturum kartınız ile hattınızı GSM operatörlerinin herhangi bir şubesinden veya posta yoluyla yapabilirsiniz.

Online para transferi yapanlar dikkat etmeli

2 Şubat’tan itibaren Polonya içinde online para transferi yapmak isteyen kişiler herhangi bir sorun yaşamamak için SIM kartlarını kayıt yaptırmaları iyi olacaktır. Çünkü online para transferi sürecinde kullanıcıya doğrulaması için bir şifre yollanıyor ve sonrasında işlem gerçekleştiriliyor. Hattın kapalı olduğu durumlarda haliyle transferler gerçekleşmeyecektir.

Dolayısıyla sorun yaşamamak için kayıt yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir