Polonyalı Fintech girişimi ZenCard, PKO Bank tarafından satın alındı

Ödeme kartlarını bir sadakat ve ödül kartı haline getiren Polonyalı Fintech girişimi ZenCard, Polonyalı banka PKO Bank Polski tarafından yüzde 100 hissesi satın alındı. Fakat yapılan satın alımla ilgili herhangi bir rakam paylaşılmadı.

Pek çok şirket tarafından müşterilerine dağıtılan indirim kuponları ve kartlarını yönetmek kullanıcı açısından belli bir süreden sonra büyük bir sıkıntı olmaya başlıyor. ZenCard tarafından kullanıcılara önerilen çözüm, ödül ve sadakat kartları alma sürecini basite indirgemek olmuştur.

ZenCard’ın oluşturduğu yazılım, mağazalarda bulunan post terminallerine yükleniyor. Böylelikle müşteri alışveriş yaptığı zaman eğer şirket indirimler veya özel indirim sunuyorsa, müşteri bundan otomatik olarak yararlanıyor. Öncelikli olarak ise ZenCard’a kayıt yaparken kredi veya banka kartınızı eklemeniz gerekiyor. ZenCard tarafından işletmelere sunulan çözümde ise onların müşteriler tarafından kullanılan indirimleri takip etmesini sağlıyor.

Satın alım sonrasında PKO Bank, ZenCard şirketinin ve şirket kurucularının bilgi birikimlerinden ve bu ürünlerin kendi bankası içerisinde kullanılmasını hedefliyor. Bunun haricinde ZenCard satın alınmasına karşın aynı isim altında faaliyetlerine devam edecek.

ZenCard 2015 yılında Experior Ventures ve SpeedUp Group‘dan 2 milyon Euro yatırım almış ve 2014 yılında MasterCard Start Path Europe programına seçilen 7 girişimden biri olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir