Polonyalı Fintech girişimi ZenCard, PKO Bank tarafından satın alındı

Ödeme kartlarını bir sadakat ve ödül kartı haline getiren Polonyalı Fintech girişimi ZenCard, Polonyalı banka PKO Bank Polski tarafından yüzde 100 hissesi satın alındı. Fakat yapılan satın alımla ilgili herhangi bir rakam paylaşılmadı.

Pek çok şirket tarafından müşterilerine dağıtılan indirim kuponları ve kartlarını yönetmek kullanıcı açısından belli bir süreden sonra büyük bir sıkıntı olmaya başlıyor. ZenCard tarafından kullanıcılara önerilen çözüm, ödül ve sadakat kartları alma sürecini basite indirgemek olmuştur.

ZenCard’ın oluşturduğu yazılım, mağazalarda bulunan post terminallerine yükleniyor. Böylelikle müşteri alışveriş yaptığı zaman eğer şirket indirimler veya özel indirim sunuyorsa, müşteri bundan otomatik olarak yararlanıyor. Öncelikli olarak ise ZenCard’a kayıt yaparken kredi veya banka kartınızı eklemeniz gerekiyor. ZenCard tarafından işletmelere sunulan çözümde ise onların müşteriler tarafından kullanılan indirimleri takip etmesini sağlıyor.

Satın alım sonrasında PKO Bank, ZenCard şirketinin ve şirket kurucularının bilgi birikimlerinden ve bu ürünlerin kendi bankası içerisinde kullanılmasını hedefliyor. Bunun haricinde ZenCard satın alınmasına karşın aynı isim altında faaliyetlerine devam edecek.

ZenCard 2015 yılında Experior Ventures ve SpeedUp Group‘dan 2 milyon Euro yatırım almış ve 2014 yılında MasterCard Start Path Europe programına seçilen 7 girişimden biri olmuştu.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir