2017 Dünya Basın Fotoğrafı ödülü Burhan Özbilici’ye verildi

Hollanda merkezli Dünya Basın Fotoğrafı Vakfı (World Press Photo) tarafından 2017 Dünya Basın Fotoğraf ödülüne layık görülen isim yayınlandı. 19 Aralık günü Ankara’daki sergi açılışında Rusya’nın Ankara Büyükelçisi’ne düzenlenen saldırı sırasında, Associated Press (AP)  muhabiri Burhan Özbilici tarafından çekilen fotoğraf ödüle layık görüldü.

Jürilerden  Mary F. Calvert yaptığı açıklamada; en iyi fotoğrafları seçmenin kolay olmadığını fakat sonuç itibariyle bu görüntünün zamanımızın nefretini göstermede en uygunu olduğunu hissettiklerini belirtti.

Dünya Basın Fotoğrafı Vakfı tarafından düzenlenen yarışmaya 125 ülkeden 5 binden fazla foto muhabir ve fotoğraf sanatçısı katılmış. Ve toplamda 80 bin fotoğraf arasından Burhan Özbilici tarafından çekilen fotoğrafın ödüle layık görüldüğü belirtiliyor. Bunun yanında toplam sekiz kategoride 45 fotoğrafçının ödüllendirildiğide belirtildi.

Associated Press (AP) muhabiri Burhan Özbilici tarafından çekilip, ödüle layık görülen fotoğraf
Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir