mBank’dan Fintech girişimlerine 50 milyon Euro’luk fon

mBank bugün yaptığı açıklamada yeni teknolojilere yatırım yapmak amacıyla Orta ve Doğu Avrupa’daki en büyük fonu duyurdu. Banka bu amaçla 50 milyon euro‘luk yani 200 milyon zl’den fazla yeni bir fon oluşturduğunu belirtti.

mBank tarafından duyurulan 50 milyon euro’luk fon mAkcelerator adlı proje kapsamında yeni girişimlere dağıtılacak. mBank CEO’su Cezary Stypulkowski yaptığı açıklamada;  proje amacının, dünyanın dört bir tarafındaki finansal kurumların çağın zorluklarını aşmak amacıyla FINTECH alanında yeni nesil teknolojiler üretmek olduğunu belirtti.

Fonun başlangıç aşamasındaki fintech girişimlerinin aksine gelişme aşamasındaki girişimlere dağıtılacağı belirtiliyor. Yatırımların ilk aşamasındaki ortaklarının Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’da 5 milyondan fazla müşteriye hizmet veren mBank olacak.

Projenin özellikle bankanın gittikçe artan mobil müşterilerin beklentilerine cevap vermesi açısından önemli olduğu belirtiliyor. Bu projenin 2016-2020 arasındaki mobil mBank stratejisinin temel taşlarından biri olduğu da belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir