Amazon, Polonya’da beşinci lojistik merkezini bu yıl açıyor

Amazon’un dün yaptığı açıklamaya göre, şirket 2017 yılı içerisinde Avrupa’da tam zamanlı 15 bin kişilik istihdam oluşturacak. ABD’li perakende devi bu istihdam sonrasında Avrupa’daki iş gücü sayısı 65 binden fazla olacak.

Amazon geçen yıl içerisinde Avrupa’daki iş gücü sayısını 40 binden 50 bine çıkartarak 10 bin kişilik istihdam oluşturdu.  Şirket yaptığı açıklamada oluşturulacak yeni istihdamda, giriş seviyesinden kıdemli seviyeye kadar mühendisler ve yazılımcı geliştiricilere pek çok Avrupa ülkesindeki kişilerle ilgilendiklerini belirtti.

Avrupa’da inşaatı devam eden merkezler

Yeni duyurulan istihdam politikasının çoğunluğunu halen Polonya, Fransa, İtalya, Almanya ve UK’de devam eden yapım aşamasındaki merkezler oluşturuyor. Direkt olarak istihdamın yanı sıra şirket Amazon Business – Marketplace,  Amazon Web Services ve Kindle Direct Publishing –  ile kendi işini yapmak isteyen pek çok kişiye dolaylı yoldan Avrupa’da yardımcı olmaya devam ediyor.

Amazon, AB Perakende Satış Başkan Yardımcısı Xavier Garambois yaptığı açıklamada; Avrupa’da müşteri hizmetleri, ArGe, bulut teknolojisi, makine öğrenimi, gelişmiş lojistik ve çok daha fazla alanda büyük yatırımlar yapmaya devam ettiklerini belirtiyor. Amazon’un Avrupa’da 100’den fazla ofisi olduğu ve buralarda geliştirme merkezi, satıcı ve müşteri hizmetleri merkezi ve AWS veri merkezi bölgeleri bulunuyor.

Amazon, Polonya’da beşinci lojistik merkezini yapacak

ABD’li perakende devi Amazon’un Wroclaw’da iki tanesi, Poznan’da üçüncüsü ve dördüncüsü Ekim 2016’da Kołbaskowo‘te açılmıştı. PAP’ın ulaştığı bilgilere göre ise şirketin beşinci lojistik merkezi Sosnowiec‘te açılacak. Merkezin 2017 yılının son çeyreğinde açılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir