İngilizce’yi İkinci dil olarak en iyi kullanan ülkeler [İnfografik]

Günümüz itibariyle İngilizce‘nin bir dünya dili olduğunun herkes tarafından fark edildiğini düşünüyorum ki gerçekte de böyle. Bu yüzden ana dili dışında yeni bir dil öğrenmek istenildiğinde çoğunlukla ilk tercih İngilizceden yana oluyor.

Dünya üzerinde yaklaşık 1.5 milyar kişinin İngilizce konuştuğu tahmin ediliyor. Yapılan araştırmalarda yaklaşık 400 milyon kişinin ana dilinin İngilizce olduğu belirtiliyor. Yani 1 milyarın üzerinde insan İngilizce’yi ikinci bir dil olarak kullanıyor.

İngilizce Yeterlilik Endeksi, dünya üzerinde İngilizce öğrenilen yerlerle ilgili bir araştırma yaptı. Yapılan araştırmalar İngilizce’yi ikinci dil olarak en iyi kullanan ülkeleri bulmayı amaçlıyordu. Araştırmaya göre Hollanda, 72 puan alarak birinci sırada yer aldı. Daha sonrasında ise peş peşe kuzey ülkelerinin birbirlerini takip ettiklerini görüyoruz.

Hatta ilk 10 içerisinde nüfus olarak en kalabalık ülkenin 9. sırada yer alan Almanya olduğunu görüyoruz. Yine listede yer alanların Singapur dışında tamamının Avrupa ülkeleri olduğunu görüyoruz.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

One Comment on “İngilizce’yi İkinci dil olarak en iyi kullanan ülkeler [İnfografik]”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir