Microsoft, Varşova’ya girişimciler için yeni bir merkez açıyor!!

Google Campus’un Varşova’da açılmasıyla birlikte Avrupa’daki girişimcilik ekosisteminde yıldızı parlayan Polonya için bir güzel haberde Microsoft’tan geldi. Microsoft CEO’su Satya Nadella, Varşova’da katıldığı bir konferansta girişimciler için Startberry adında yeni bir merkez açacaklarını duyurdu.

Senfino, Microsoft ve EY tarafından ortaklaşa kurulan Startberry  girişimciler, teknoloji toplulukları, tasarımcılar ve programcılar için bir merkez olacak. Yeni açılacak olan merkez Google Campus gibi yine Varşova’nın Praga bölgesinde kurulacak. Yeni kurulucak merkezde;

 • 650 m2 çalışma alanı
 • Topluluklar için 7 toplantı odası
 • 120 kişilik etkinlik alanı
 • Herkesin oturabileceği ve çalışabileceği bir kahve dükkanı

yer alacak.

Senfino, Microsoft ve EY ortaklığıyla kurulacak olan merkezin bu yıl Temmuz ayında açılması planlanıyor. Satya Nadella yaptığı açıklamada; Polonya’daki dijital dönüşümün teşvik edilmesinde girişimlerin önemli bir rolünün olduğunu belirtti. Bu ortaklık sayesinde  Polonyalı her girişimin dijital platformlarda yetkinlik kazanmalarına, yeni pazarlara açılmalarına ve iş fırsatları yakalamalarına yardımcı olacak teknolojilere ve teknik uzmanlara erişimlerine yardımcı olmak istediklerini belirtti.

Startberry merkezinin odak noktası olacağı girişimcilik alanlarının;

 • Big Data & Analytics
 • Cloud Infrastructure
 • Internet of Things
 • Business Saas
 • Artificial Intelligence
 • Machine Learning
 • VR/AR
 • Cyber Security

olacağı belirtiliyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir