Polonyalı Fintech girişimi FinAi, 1.1 milyon Euro yatırım aldı

Polonya merkezli fintech girişimi FinAi, 1.1 milyon Euro tohum yatırımı aldı. Yatırım Polonya’da yeni kurulmuş Venture Capital şirketi olan FIDIASZ tarafından yapıldı. Yapılan bu yatırımla birlikte FinAi, bu aşamada Polonya pazarında en büyük yatırımı alan girişim olmayı başardı.

Bir online borç verme platformu olan FinAi, Kasım 2016’da Rafał Czernik, Łukasz Dziekan ve Paweł Ostrowski tarafından Varşova şehrinde kuruldu. Girişim, tüketicilerin kredi alma yolunu basitleştirmeyi amaçlayan dijital bir kredi platformu sunmayı hedefliyor. FinAi, Polonyalı tüketiciler için platformda biyometrik tarama, çevrimiçi kimlik doğrulama ve büyük verileri kullanmayı amaçlıyor.

FinAi CEO’su Rafał Czernik yaptığı yorumda; FinAi’nin Polonya pazarı için farklı girişimlerden biri olacağı, platformun bankacılık sektörünün ihtiyaçlarını ve benzersiz müşteri deneyimiyle birleştireceğini belirtti. Çok kısa bir sürede(6 ay) seçilen alanlarda profesyonel bir takım toplayabildikleri için gerçekten heyecan duyduğunu ekledi.

Şirket bünyesinde şuan için finansal, teknoloji ve dijital pazarlama deneyimleri bulunan 30 kişinin olduğu belirtiliyor. 2017 sonuna kadar teknoloji ve pazarlama departmanlarına 10 kişi daha alınması planlanıyor. Ayrıca platformun 2018 yılının ilk çeyreğinde Polonyalı tüketiciler için ulaşılabilir olacağı belirtiliyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir