Trump Polonya’yı ziyaret edecek

ABD Başkanı Donald Trump’un Polonya’ya yapacağı ziyaretin, bu ülkenin NATO’nun doğusundaki güvenlikte oynadığı rolü öne çıkaracağı bildirildi.

Polonya Devlet Başkanlığı’nda dışişlerden sorumlu yetkili Krzysztof Szczerski dün yaptığı açıklamada, Trump’un gerçekleştireceği ziyaretle, ülkesinin NATO’nun doğusundaki güvenlikte oynadığı rolün öne çıkacağını ve ABD ordusunun Polonya’da konuşlandığı gerçeğinin kabul edileceğinin vurgulanacağını söyledi.

Krzysztof Szczerski önceki gün Dışişleri Bakanı Witold Waszczykowski’yle birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında, Trump’un Polonya ziyaretindeki önemli noktalar hakkında bilgi verdi.

Krzysztof Szczerski Trump’un söz konusu ziyaretinin, ülkesinin ABD’nin önemli müttefiklerinden ve NATO’nun önemli işbirliği ortaklarından biri olduğunu göstereceğini ifade etti.

Krzysztof Szczerski Trump’un ziyareti sırasında ikili görüşmelerin yanı sıra Baltık, Karadeniz ve Adriyatik Denizi olmak üzere “Üç Deniz Girişimi” kapsamında ilgili ülkelerin liderleriyle bir araya geleceğini de bildirdi.

Öte yandan, Beyaz Saray tarafından daha önce yapılan açıklamada, Trump’un G20 Zirvesi öncesinde Polonya’yı ziyaret edeceği doğrulandı.

Açıklamada, Trump’un ziyareti sırasında “önemli bir konuşma” yaparak, Orta Avrupa ülkeleriyle olan sıkı ilişkileri sergileyeceği ve ayrıca “Üç Deniz Girişimi Zirvesi”ne katılacağı duyuruldu.

Kaynak:CriOnline

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir