Pyszne.pl ödeme sistemi olarak bitcoin kabul etmeye başladı

Polonya’daki en popüler iki online yemek sipariş sitesinden biri olan Pyszne.pl, kabul ettiği ödeme sistemleri arasına bitcoin’i de eklediğini duyurdu.

En son kontrol ettiğim vakit itibariyle (00:00) 1 BTC 2604 Dolara tekabül ediyordu. Eğer sahip olduğunuz bitcoin ile Pyszne üzerinden ödeme yapmak istediğinizde 0.00262 BTC (25 zl) ödemeniz gerekecektir. Tabi ki siparişinize göre rakam değişecektir. Fakat bitcoin ile pizza veya yemek alımı yeni bir fikir olmadığı bilinen bir gerçek.  Geçmiş yıllarda Laszlo sörfçüsü Hanyecz , 10 bin BTC (80 zl) vererek yemeklerinin ödemesini gerçekleştirmişti. Ki 10 bin BTC’nin şuan için değeri 1 milyar doları geçmektedir.

Bitcoin nedir?

Bitcoin tamamen dijital bir para birimi, ödeme sistemi ve merkezi olmayan bir mutabakat ağıdır. Sistem üzerinde kullanıcılar birbirlerine aracı olmadan doğrudan transferler yapabilir. Transferler merkezi olmayan dağınık bir kayıt ve mutabakat sistemine kaydedilir. Bu kayıt ve mutabakat sistemine Blockchain adı verilir. Bitcoin ağı üzerinde transfer edilen değer birimi bitcoin (BTC) olarak adlandırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir