2017’nin ikinci çeyreğinde Blik üzerinden 7 milyon işlem gerçekleştirildi

Daha önce sizlere pek çok defa bahsettiğim mobil ödeme çözümü olan Blik ile ilgili 2017 yılının ikinci çeyrek sonuç istatistikleri paylaşıldı. Şirketin başkanı Twitter üzerinden canlı yayın yaparak bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Nisan-Haziran ayları içerisinde Blik üzerinden toplamda 7 milyon işlem gerçekleştirildi ve birinci çeyreğe oranla yüzde 20 artış yaşandı.

Önceki periyotlarda olduğu gibi 2017 yılının ikinci çeyreğinde Blik üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin çoğunluğu online olarak yapıldı. İlk çeyrekte Blik üzerinden online olarak 3.6 milyon işlem ve ikinci çeyrekte ise 4.2 milyonun üzerinde işlem gerçekleştirildi.

İkinci çeyrekte gerçekleştirilen online işlemlerin yüzde 61’lik kısmı e-ticaret aracılığıyla yapıldı. Fiziksel mağazalarda yapılan işlemler yılın ikinci yarısında 500 bin olarak gerçekleştirildi.

Online tarafın yanı sıra Blik üzerinden 1.9 milyon ATM işlemi gerçekleştirildi. 2017’nin ilk çeyreğinde Blik üzerinden gerçekleştirilen online işlemlerdeki miktar tutarı 81 zl iken, ATM ödemelerinde bu miktar 300 zl idi. Diğer yandan ise P2P transferleri uygulama üzerinden 335 bin defa gerçekleştirildi.

İki yeni banka daha sisteme dahil olacak

Bunun yanında gerçekleştirilen basın toplantısında bu yılın sonuna kadar Raiffeisen Polbank ve BGŻ BNP Paribas veya Credit Agricole’un Blik sistemine dahil olacağı belirtildi. Şuan için toplamda 7 banka, 2 GSM finansal servisi ve 1 tane de online banka Blik’e katılanlar arasında yer alıyor. Şuan için ise 5 milyon kişi tarafından Polonya’da kullanılıyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir