Eodev.com’un çatı şirketi Brainly, 14 milyon dolar yeni yatırım aldı

Krakow merkezli dünyanın en büyük sosyal öğrenme ağı konumunda olan Brainly, Kulczyk Investments’dan 14 milyon dolar Seri B yatırımı aldı. Şirket yeni yatırımla birlikte ABD’deki varlığını daha fazla genişletmeyi düşünüyor.

Bir sosyal öğrenme ağı konumundaki Brainly’i hergün 12-18 yaş aralığındaki 100 milyon çocuk ödev sorularını sormak ve cevap bulmak için kullanıyor. Bu konuda yapılan analizlerde Brainly’nin bu yaş aralağındaki kitlenin yüzde 10’nuna sahip olduğu belirtilmiş. Sistemin çalışma mantığına baktığımzda klasik soru-cevap sistemine dayanıyor fakat pek çok rakibine kıyasla bu işi çok daha iyi yapıyor ve şuanda da muazzam bir kitleye sahipler.

100 milyonun üzerine bir kullanıcı kitlesine sahip Brainly’nin sadece ABD’de 8 milyon kullanıcısı bulunuyor. Şirket yeni aldığı Seri B yatırımla birlikte ABD’deki varlığını daha da genişletmeyi amaçlıyor. Brainly’nin daha önceki aldığı yatırımlar ise şu şekilde:

  • 2012 yılında Point Nine Capital’dan 500 bin dolarlık yatırım
  • 2014 yılında General Catalyst Partners’dan 9 milyon dolarlık yatırım
  • 2016 yılında Naspers Group‘tan 15 milyon dolarlık yatırım

Bu yatırımların dışında şirket geçen yıl OpenStudy adlı bir girişimi satın almıştı. Bu son yatırımla birlikte şirketin kurulduğu 2009’dan bu yana aldığı toplam yatırım miktarı 38.5 milyon dolara ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir