Varşova’da Kar Yağışı!

Varşova’ya kar yağışının şiddetini artırmasıyla, kışın artık tamamen ‘geldim’ dediğini duyar gibiyiz. Yavaş yavaş eksi derecelere doğru gidiyoruz.

Bu yıl yaz mevsimi epey hızlı geçti. Sadece belirli günlerde tam anlamıyla güneşli ve sıcak geçen Polonya’da, eskiye nazaran daha serin ve soğuk bir yaz geçirdik. Şimdi göz açıp kapayıncaya kadar da kış ayına ulaştık.

Aralık ayında her yıl şiddetli kar yağışı olur, Varşova’da. Genellikle Mart ayı sonuna kadar kar yağışı izleyebiliriz. Tabi ki istisnalar da yok değil. Geçen yıl Mayıs ayında da kar yağışına şahitlik etmiştik, hatırlayanlarımız vardır.

Polonya’ya bu yıl kar yağışı daha önceleri geldi, tabi ki. Sadece Varşova’da ‘yerde tutan kar’ manasında, ilk olayı bugün yaşıyoruz.

Kış lastiklerinizi her yıl Kasım ayı gelir gelmez takmalısınız… Araçlarınızı çok dikkatli kullanın! Toplu taşıma ile yolculuk ediyorsanız, kar yağışının olduğu ilk birkaç gün, biraz trafik olabilir. Bu sebeple araçlar geç kalabilir. Hazırlıklı olun.

Bir de güzel tarafları var.. Buz pateni ve kayak mevsimi açıldı.. Kış ayları için güzel bir aktivite olabilir.. (tabi dikkatli olunuz)

Kışlık alışverişlerinizi de normalde Ekim-Kasım aylarında yapmalısınız. Aralık ve sonrasında bere-eldiven kullanmaya başlamalısınız.

Evet, Kış geldi… Hasta olmadan, kendinize dikkat ederek geçireceğiniz güzel bir kış diliyoruz, Polonya’dan bizi takip eden değerli okuyucularımıza…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir