Polonya’da Pazar Günleri Marketler Kapalı Olacak!

Polonya’da yeni bir yasa ile Pazar günleri alışveriş merkezleri ve marketler kapalı olacak. Eczane, benzin istasyonu ve sanal platformlar hariç her tür ticaret yasak olacak.

Her ayın iki Pazar gününde uygulanacak olan alışveriş yasağı ile eczaneler ve benzin istasyonları hariç hiçbir iş yeri açık olmayacak ve her türlü ticaret yasak olacak. 2019 yılında ayda üç Pazar gününe çıkarılacak ve zamanla tüm pazar günleri yasak kapsamına alınacak. 2020 itibarı ile yılda toplam yalnızca yedi Pazar günü ticarete izin verilecek.

Yeni yasa 1 Mart 2018 itibarı ile yürürlülüğe girecek. Yani bu tarih itibariyle, ayda sadece 2 pazar günü, alışveriş merkezleri açık olacak.

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda açıklamada bulundu: “Bu an bizim için sosyal dayanışmamızın gücünü gösteren bir an. Pazar günleri dükkanlarını kapatanlar ile Pazar günü dahi çalışarak tatil yapamayan kişilerin dayanışması. Bugünü çocuklarıyla aileleriyle geçirmek herkesin hakkı. Herkesin rahat bir pazar günü geçirmeye hakkı vardır.”

Yasak internet alışverişini kapsamazken tren bileti satın almak da serbest olacak.

Hep birlikte bekleyip göreceğiz…

Polonyadan.Com’u takip etmeye devam edin…

Kaynak: EURONEWS

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir