Polonya, Pakistan’ın kaya gazı üretimine ortak olacak!

Polonya kamu enerji şirketi PGNIG ve Pakistanlı gaz üreticisi Mari Petroleum (MPCL), doğalgaz ve kaya gazı üretimi konusunda işbirliği yapacaklar.

Anlaşma kapsamında iki şirket yerel ve uluslararası pazarlarda edindikleri kapsamlı deneyimlerini, kaynaklarını ve teknik bilgi birikimlerini paylaşacaklar.

Pakistan kaya gazı potansiyelinin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi de dahil olmak üzere, keşif ve üretimdeki potansiyel birleşik projelerin kapsamlı bir analizini öngörüyor.

PGNiG yönetim kurulu başkanı Piotr Wozniak, anlaşmanın doğal gaz üretimini hızlandırmayı hedefledikleri Pakistan’daki operasyonlarını genişletmeye yönelik atılan bir diğer adım olduğunu kaydederek, “Mari Petroleum Company Limited ile olan işbirliğimiz, yerel pazardaki görünürlüğümüzü artıracak ve cazip projelere erişmemize yardımcı olacaktır. Pakistan Petrol Limited Şirketi ile zaten iş ilişkileri kurduk. Başka bir Pakistanlı şirketle ortaklık kurmak o ülkede varlığımızı güçlendirecek. ” dedi.

MPCL, Pakistan’da ve ülkenin % 17’lik pazar payı ile ülkenin en büyük ikinci gaz üreticisi konumunda bulunan petrol üretim ve arama enerji şirketlerinden biri. PGNİG ise 20 yıldır Pakistan’da çalışmalar yürütüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir