Polonya, Pakistan’ın kaya gazı üretimine ortak olacak!

Polonya kamu enerji şirketi PGNIG ve Pakistanlı gaz üreticisi Mari Petroleum (MPCL), doğalgaz ve kaya gazı üretimi konusunda işbirliği yapacaklar.

Anlaşma kapsamında iki şirket yerel ve uluslararası pazarlarda edindikleri kapsamlı deneyimlerini, kaynaklarını ve teknik bilgi birikimlerini paylaşacaklar.

Pakistan kaya gazı potansiyelinin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi de dahil olmak üzere, keşif ve üretimdeki potansiyel birleşik projelerin kapsamlı bir analizini öngörüyor.

PGNiG yönetim kurulu başkanı Piotr Wozniak, anlaşmanın doğal gaz üretimini hızlandırmayı hedefledikleri Pakistan’daki operasyonlarını genişletmeye yönelik atılan bir diğer adım olduğunu kaydederek, “Mari Petroleum Company Limited ile olan işbirliğimiz, yerel pazardaki görünürlüğümüzü artıracak ve cazip projelere erişmemize yardımcı olacaktır. Pakistan Petrol Limited Şirketi ile zaten iş ilişkileri kurduk. Başka bir Pakistanlı şirketle ortaklık kurmak o ülkede varlığımızı güçlendirecek. ” dedi.

MPCL, Pakistan’da ve ülkenin % 17’lik pazar payı ile ülkenin en büyük ikinci gaz üreticisi konumunda bulunan petrol üretim ve arama enerji şirketlerinden biri. PGNİG ise 20 yıldır Pakistan’da çalışmalar yürütüyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir