Hızır Reis Ortaokulu, Polonya’da maket uçak yaptı!

“Hayallerini Özgür Bırak” AB Erasmus projesi kapsamında Polonya’ya giden Hızır Reis Ortaokulu’nun öğretmen ve öğrencileri burada maket uçak yaptı.

Hızır Reis Ortaokulu Müdürü Ali İlengiz, okulun 3 öğretmeni ve 2 öğrencisi ile Polonya’nın Bydgoszcz şehrine gitti. Almanya, İtalya, İspanya’daki ortak okullarla yürütülen “LetYourDreamsFree” AB Erasmus’un proje kapsamında Polonya’ya giden grup, kültürel geziler ve aktivitelerin yanı sıra havacılık branşı kapsamında bir havalimanı ve uçuş okuluna da ziyaret etti.

23 NİSAN’DA MİSAFİR VAR

2 yıldır projenin koordinatörlüğünü yapan Hızır Reis Ortaokulu, 23 Nisan’da Türkiye’ye gelecek olan proje ortakları için hazırlıklarını sürdürüyor. Öğrencilerle birlikte öğretmenler de proje kapsamında hayallerindeki maket uçakları yaptı. 1 hafta süren geziye, Hızır Reis ortaokulu müdürü Ali İlengiz, proje koordinatörü okul öğretmenlerinden İngilizce Öğretmeni Mine Şahin, Fen Bilimleri Öğretmeni Aysun Göçük, Teknoloji Tasarım Öğretmeni Fatih Akçay ile 8/C sınıfı öğrencilerinden Ömer Parlakbilek ile Sude Melek katıldı. Hayallerindeki maket uçaklar yapan Hızır Reis Ortaokulu öğrencileri, 23 Nisan’da konuk edecekleri Polonyalı gençlerle bu kez Türkiye’de hayal ettikleri projeler için çalışacak.  

Kaynak: Çağdaş Kocaeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir