Polonya – Türkiye Dostluk Birliği Kuruldu!

Rotary Inter-Country Committees (ICC) programı kapsamında Antalya Belek’te Rixos Premium Otelde düzenlenen görkemli bir imza töreni ile Polonya-Türkiye Dostluk Birliği kuruldu.

Uluslararası Rotary Başkanı Temsilcisi Patrick Coleman, Inter-Country Committees (ICC) Başkanı Andrzej Ludek, UR. 2430. Bölge Federasyonu Başkanı Serdar Ünlü, Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü üyelerinden Guvernör Yardımcısı Ferit Binzet ve Gdansk Centrum RC. Başkanı Hasan Çiftçi’nin imza attıkları protokol ile Polonya-Türkiye Dostluk Birliği resmen kurulmuş oldu.
Rotary’nin ülkeler arası komitelerinden biri olan Inter-Country Committees (ICC) ile iki ülke arasındaki dostlukların daha fazla gelişeceğine dikkat çeken UR. 2430. Bölge Federasyonu Başkanı Serdar Ünlü, sadece Rotary’nin değil, Türkiye’nin de birçok alanda imzalanan bu anlaşma kapsamında yeni projeler hazırlayarak birçok alanda ülkeler arasındaki bağların güçlenmesine katkı sağlayacağını söyledi.
Ünlü imza töreninde şöyle konuştu:”Polonya adına komitenin temsilciliğini aynı zamanda bir Türk vatandaşı olan Gdansk Centrum RC. Başkanı Hasan Çiftçi’nin yapması bizleri son derece mutlu etmiştir. UR 2430 Bölge Federasyonu adına bu komitede ülkemiz adına görev yapacak olan Adıyaman nemrut Rotary Kulübü üyelerinden Guvernör Yardımcımız Ferit Binzet’in önderliğinde iki ülke arasında kurulacak olan dostluk ilişkilerinin güzel projelere dönüşeceğine inanıyorum. Ben her iki ülkenin temsilcilerine konuklarımız ve Türk Rotary’si adına teşekkür ediyor başarılar diliyorum” dedi.

Dünya barışı ve ülkeler arası dostlukların geliştirilmesi için kurulan komitelerin büyük bir önem taşıdığını belirten Inter-Country Committees (ICC) Başkanı Andrzej Ludek;”Bugün gerçekleştirdiğimiz imza töreni ile Polonya – Türkiye Dostluk Birliği resmen kurulmuş oldu. Her iki ülke adına görev yapacak olan başkanlarımız Hasan Çiftçi ve Ferit Binzet’in de birer Türk vatandaşı olması fark yaratacak projelere dönüşerek insanlık adına çok faydalı olacağına inanıyor, başarılar diliyorum” dedi.
Uluslararası Rotary Inter-Country Committees (ICC) programı kapsamında kurulan Polonya-Türkiye Dostluk Birliği Ülke Temsilcileri Gdansk Centrum RC. Başkanı Hasan Çiftçi ve Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü üyelerinden Guvernör Yardımcısı Ferit Binzet ise iki ülke arasında sosyal kültürel ilişkilerin yanı sıra ticari ve ekonomik alanlarda da geliştirilecek proje ve bağlantılarla güçleneceğini söyledi.
Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir