Polonyalılar EN Sevdikleri Türk Kadın Oyuncuları Seçti! Listede Kimler Var?

Polonyalılar, Türk dizilerini yakından takip eden milletlerden. Dünyaca ünlü Türk dizilerimiz, Polonya televizyonlarında da sevdikleriyle buluşuyor. Peki, Polonyalılar hangi kadın oyuncuları çok seviyor? Listede kimler var?

Polonya’nın ünlü medya platformlarından TeleMagazyn’de paylaşılan haberin ilk satırlarında dahi, ‘Türk oyuncular, dünyayı fetheder!’ yazıyordu… Türk dizilerinden 20 kadın oyuncuyu biz de sizlerle paylaşacağız. Tabi ki bu oyuncular, Polonya’da yayınlanan dizilerden seçildi. Ve birinci-ikinci diye bir sıralama yok. 20 kadın oyuncu seçilmiş ve sıralaması rastgele yapılmış. Bunu da belirtmekte fayda var.

Ayrıca her oyuncunun hangi dizide rol aldığını ve Polonya’daki ününden az da olsa bahsetmeye gayret edeceğiz.Meryem Üzerli

1983’de Almanya’da dünyaya gelen ünlü oyuncu, Polonya’da ‘Hürrem’ ismiyle tanınıyor. Polonya’da televizyon takipçilerinin büyük kısmı ‘Muhteşem Yüzyıl‘ (Wspaniałe stulecie) dizisini kesinlikle duymuş ya da izlemiştir. Ayrıca Polonyalılar Meryem Üzerli’yi ‘Gecenin Kraliçesi‘ (Królowej jednej nocy) dizisindeki ‘Selin’ karakterinden de tanıyor.Bergüzar Korel

1982’de İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, Polonya’da ilk kez sesini ‘Binbir Gece’ (Tysiąc i jedna noc) dizisindeki Şehrazat karakteriyle duyurdu. Sonrasında ‘Muhteşem Yüzyıl’ (Wspaniałym stuleciu) dizisinde de görünen Bergüzar Korel, en son da ‘Vatanım Sensin’ (Zranionej miłości) dizisindeki Azize karakteriyle tüm Polonyaca bilinir oldu. Ayrıca, Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Süleyman karakterini canlandıran Halit Ergenç ile evli olduğu da biliniyor, Polonyalılarca.Neslihan Atagül

Nihan karakteriyle ‘Kara Sevda’ (Wieczna Miłość) dizisiyle Polonya’da ismini duyuran Neslihan Atagül, 1992 İstanbul doğumlu. Polonyalılarca yeni yeni tanınmaya başlayan oyuncu, daha çok dizide karşımıza çıkacak gibi görünüyor.Beren Saat

1984 Ankara doğumlu olan Beren Saat, Polonyalıların da tabiriyle, Türk sinema ve televizyonunun büyük yıldızlarından biri. Polonya’da TVP1 kanalındaki 2 diziden tanınıyor: ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ (Grzech Fatmagül) ve ‘Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan’ (Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem)…

Nurgül Yeşilçay

1976 Afyon doğumlu olan oyuncu, Polonya’da ‘Paramparça’ (Rozdarte serca),  ‘Aşk ve Ceza’ (Cena miłości) ve  ‘Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan – 4. Murad’ (Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem – Murad IV) dizileriyle çokça tanınıyor.
Hande Erçel

Türkiye için de yeni bir yüz olan Hande Erçel, 1993’de Bandırma’da dünyaya geldi. Polonya’da ‘Siyah İnci’ (Czarna perła) dizisinden tanınıyor.

Tuba Büyüküstün

1982’de İstanbul’da dünyaya gelen Tuba Büyüküstün, Polonya’da ‘Cesur ve Güzel’ (Meandrów uczuć) dizisiyle ün sahibi oldu. Muhtemelen daha birçok dizisi de Polonya yolcusu olacak gibi görünüyor.

Şafak Pekdemir

‘Asla Vazgeçmem’ (Tylko z tobą) dizisindeki ‘İclal’ karakteriyle Polonya’da tanınan Şafak Pekdemir, 1988’de İstanbul’da dünyaya geldi.
Farah Zeynep Abdullah

Polonya’da ‘Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan – 4. Murad’ (Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem – Murad IV) dizisiyle tanınan Farah Zeynep Abdullah, 1989 İstanbul doğumlu.

Amine Gülşe

Polonya’da ‘Asla Vazgeçmem’ (Tylko z tobą) dizisinden tanınan Amine Gülşe, 1993 İsveç doğumlu. Ayrıca 2014 yılında Miss Turkey ödülü alan oyuncunun annesi Türk, babası ise Irak asıllı.

Leyla Lydia Tugutlu

Polonya’da ‘Bu Şehir Arkandan Gelecek’ (W sercu miasta) dizisiyle ün kazanan Leyla Lydia, 1989 Almanya doğumlu. Ayrıca 2008 yılı Miss Turkey ödülü de kendisinde.

İpek Bağrıaçık

‘Siyah İnci’ (Czarnej perle) dizisindeki Defne karakteriyle Polonya’da tanınan oyuncu, 1985 Antalya doğumlu.

Çağla Demir

1992 Samsun doğumlu oyuncu, ‘Siyah İnci’ (Czarnej perle) dizisindeki Ece karakteriyle Polonya’da tanınıyor.

Cemre Melis Çınar

Elif dizisindeki Arzu karakteriyle Polonya’da ismini duyuran oyuncu, 1991 Ankara doğumlu.

Funda Eryiğit

1984 Hollanda doğumlu oyuncu, Polonya’da Aziz’in kızı Esra’yı oynadığı ‘Gecenin Kraliçesi‘ (Królowa jednej nocy) dizisiyle tanınıyor.  Aynı dizide Polonyalılarca tanınan oyuncu Meryem Üzerli de oynamıştı, bildiğiniz gibi.
Leyla Feray

Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan (Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem) dizisiyle Polonya’da tanınan Leyla Feray, dizide Ayşe karakterine can veriyor.

Gülcan Arslan

1986’da Sakarya’da dünyaya gelen oyuncu, Polonya’da Fahriye karakterini canlandırdığı Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan (Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem) dizisiyle tanınıyor.

Leyla Tanlar

Polonya’da ‘Paramparça’ (Rozdarte serca) dizisinde Nurgül Yeşilçay ile oynayan Leyla Tanlar, listemizin en genç oyuncularından (1997 İstanbul doğumlu).

Gizem Karaca

Polonya’da Benim Hala Umudum Var (Nadzieja i miłość) dizisiyle tanınan Gizem Karaca, 1992 İstanbul doğumlu. Ayrıca 2011’de Türkiye’yi Miss World’de temsil etti.Özge Gürel

1987’de İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, 2011 yılında ‘muhteşem Yüzyıl’ dizisinde konuk oyuncu olmuştu. Ancak Polonya’daki popüleritesi, Öykü rolünü oynadığı ‘Kiraz Mevsimi’ (Sezonie na miłość) dizisinden geliyor.

 

Kaynak: TeleMagazynPolonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir