Yeni tip Türk ehliyetinin Polonya’da çevirisinde sınav yok mu?

Geçtiğimiz haftalarda Türk ehliyetini verip Polonya ehliyeti alma döneminde SINAV sisteminin geldiğini duyurmuştuk. En son görüştüğümüz yetkililer, ŞİMDİLİK yeni tip Türkiye ehliyetlerini sınavsız değiştirebildiklerini belirtiyor.
Polonya’da Türk Ehliyeti Değişiminde Sınav Şartı KESİNLEŞTİ!‘ başlığıyla paylaştığımız haber, 1-2 günde binlerce kişi tarafından okundu ve paylaşıldı. Tabi ki ardından yüzlerce de soru aldık. Bizler de araştırmaya devam ettik. Birkaç sonuçla karşılaştık, sizlerle paylaşmak istedik.

Yetkililerin yaptığı açıklama, şimdilik YENİ TİP TÜRKİYE SÜRÜCÜ BELGESİ ile ilgili bir değişiklik olmadığı ve sınav istenmediği yönünde.

Bu konuda da tecrübeleri olan takipçilerimiz varsa, lütfen yorumlarda bizimle paylaşın. Varşova’da bu şekilde durum. Başka eyalet ve şehirlerde yeni tip ehliyetlerde de sınav isteniyorsa, durum oldukça karışık demektir.Yeni tip Türk ehliyetinin Polonya’da çevirisinde sınav yok mu?” için 6 yorum

 1. Avatar
  Zeynep

  Merhabalar, eski tip ehliyete sahibim ve sınava tabi tutulacağım söylendi. Bu doğru mudur?

 2. Avatar
  faruk

  selam hollandada oturuyorum.
  türk ehliyetim var D klas
  yeni tip
  polonyaya gelsem ehliyeti değiştirmek için oturum yada başka şartlar varmı. size misafir olarak gelsem ve ehliyetimi değiştirsem olurmu

 3. Murat
  Murat

  Merhama. Maalesef. Polonya’da oturum ve ikametgah şart, ehliyet değişimi için. Teşekkürler.

 4. Murat
  Murat

  Hangi şehir ve eyalette olduğunuza göre değişiyor. Ancak evet, yavaş yavaş heryerde geçerli olmaya başladı bu durum. Eski tip ehliyet sahipleri, teori sınavına girmeli deniyor. Polonyadan.com ekibinden de o şekilde ehliyet değiştiren arkadaşlar oldu.

 5. Avatar
  Sertan

  Benim yeni türk ehliyetim var berlinde yasiyorum polonyada araba kullanabilirmiyim

 6. Murat
  Murat

  6 ay kadar olabilir – sonrasında illa ki değiştirmek gerekiyor — ama Almanya’da yaşarken Polonya’da değiştirme olmuyor maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir