DUYURU: Vize Başvurusunda VFSGLOBAL Dönemi Bitti! Artık İşlemler Konsoloslukta!

Türkiye’den Polonya vizesi almak isteyen vatandaşlarımız artık VFSGLOBAL firmasına değil, direkt olarak Polonya Konsoloslukları’na başvuruda bulunacak. Peki bu işlemler nasıl yapılacak? Süreç ne zaman başlıyor? Detaylarıyla inceliyoruz!

Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yapılan açıklamaya göre, 6 Ağustos 2018 tarihinden itibaren Ankara ve İstanbul’daki Polonya Konsoloslukları tüm isteyenlere, önceden e-Konsulat sisteminde (www.e-konsulat.gov.pl) kayıt yapıp randevu almak şartıyla, doğrudan Konsolosluklarda vize başvurularını yapma imkanı sağlayacaktır.


Konsolosluk tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: ‘Türkiye’deki  Vize Başvuru Merkezleri tarafından geçici olarak başvuruların alınmasının durdurulması, dışarıdan başvuru alma hizmetini sağlayıcı firma ile yürürlükte olan 4 yıllık sözleşmemizin 05.08.2018 tarihinde sona ermesinden kaynaklanmaktadır. Şu anda, Türkiye’de vize başvurularının dışarıdan kabul edilme hizmetlerinin verilmesi ile ilgili kamu ihale süreci devam etmektedir.’
Bu duyuru demek oluyor ki, bir başka vize danışman firması ile anlaşma yapılana kadar, tüm vize işlemlerimizi, Ankara ve İstanbul’daki Polonya Konsoloslukları aracılığı ile gerçekleştireceğiz.
Bizim yorumumuz: En yoğun öğrenci vizesi başvurusu olduğu dönemde anlaşmanın bitmesi ve tüm işlerin konsolosluğa yüklenmesinin, ciddi şekilde beklemelere, aksaklıklara, gecikmelere ve randevu gün-saat bulamamaya sebep olmasından endişe duymaktayız. Umarız herşey yolunda olur ve vize işlemleri sıkıntısız şekilde devam eder.
Unutmayın! Mutlaka randevu almalısınız.
Kaynak: Polonya Cumhuriyeti İstanbul BaşkonsolosluğuPolonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir