DUYURU: Vize Başvurusunda VFSGLOBAL Dönemi Bitti! Artık İşlemler Konsoloslukta!

Türkiye’den Polonya vizesi almak isteyen vatandaşlarımız artık VFSGLOBAL firmasına değil, direkt olarak Polonya Konsoloslukları’na başvuruda bulunacak. Peki bu işlemler nasıl yapılacak? Süreç ne zaman başlıyor? Detaylarıyla inceliyoruz!

Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yapılan açıklamaya göre, 6 Ağustos 2018 tarihinden itibaren Ankara ve İstanbul’daki Polonya Konsoloslukları tüm isteyenlere, önceden e-Konsulat sisteminde (www.e-konsulat.gov.pl) kayıt yapıp randevu almak şartıyla, doğrudan Konsolosluklarda vize başvurularını yapma imkanı sağlayacaktır.


Konsolosluk tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: ‘Türkiye’deki  Vize Başvuru Merkezleri tarafından geçici olarak başvuruların alınmasının durdurulması, dışarıdan başvuru alma hizmetini sağlayıcı firma ile yürürlükte olan 4 yıllık sözleşmemizin 05.08.2018 tarihinde sona ermesinden kaynaklanmaktadır. Şu anda, Türkiye’de vize başvurularının dışarıdan kabul edilme hizmetlerinin verilmesi ile ilgili kamu ihale süreci devam etmektedir.’
Bu duyuru demek oluyor ki, bir başka vize danışman firması ile anlaşma yapılana kadar, tüm vize işlemlerimizi, Ankara ve İstanbul’daki Polonya Konsoloslukları aracılığı ile gerçekleştireceğiz.
Bizim yorumumuz: En yoğun öğrenci vizesi başvurusu olduğu dönemde anlaşmanın bitmesi ve tüm işlerin konsolosluğa yüklenmesinin, ciddi şekilde beklemelere, aksaklıklara, gecikmelere ve randevu gün-saat bulamamaya sebep olmasından endişe duymaktayız. Umarız herşey yolunda olur ve vize işlemleri sıkıntısız şekilde devam eder.
Unutmayın! Mutlaka randevu almalısınız.
Kaynak: Polonya Cumhuriyeti İstanbul BaşkonsolosluğuBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir