Polonya televizyonlarında Türkiye’yi tanıttılar, köfte ve ayran hazırladılar!

Güzel ülkemizin kahvaltılarını ve sofralarını tanıttılar, menemen, köfte ve ayran hazırladılar, Polonya televizyonlarında enine boyuna Türkiye’mizi konuştular. TVP 2 kanalında pytanie na śniadanie programına konuk olan Hasan Çiftçi, Türk misafirperverliği ve sofra kültürümüzden de bahsetti.

İlk önce kahvaltı kültürümüzden bahsedildi, sonrasında ise sofralarımızdan. Türk kahvesini mi çok içiyoruz, yoksa çayı mı? Birçok yerde çok ucuz olmasına rağmen, misafirlerine ücretsiz ikram ederler diye bahsedildi, çay mevzusu. Aynen de öyle değil midir zaten?Hasan Çiftçi‘nin konuk olduğu ve tüm detaylarıyla Türkiye’yi ve kültürümüzü anlatmaya çalıştığı programın ikinci yarısında Mehmet Ali Taşçı da kameralar karşısına çıktı ve birlikte köfte ile ayran hazırladılar.
TVP 2 ekranlarında yayınlanan pytanie na śniadanie programı, reytingi en yüksek olan programlardan biri. Bunu da eklemekte fayda görüyoruz.

Programın tekrarını izlemek isteyenler için link: TVP 2Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir