Gülermak, Polonya’da nehir altından tünel geçişi projesine başlıyor!

Polonya’da son yıllarda başarılı projeleriyle isminden söz ettiren Türk inşaat şirketi Gülermak, yeni projesine başlıyor. Uznam ve Wolin adaları arasındaki 3200 metrelik tünel projesi, Świna  nehri altından geçişi sağlamış olacak.

Polonya’nın kuzey batısında Baltık Denizi kıyısında Świnoujście şehrindeki Uznam ve Wolin adaları arasındaki ulaşımı geliştirmek amacıyla, Świna nehri altından yaklaşık 3200 metre yol tüneli tasarımı ve yapımına ilişkin sözleşme, öncü ortak Türk Gülermak Şirketi, diğer ortaklar ve yerel makamlarla 17 Eylül 2018 tarihinde imzalandı.Świnoujście’de düzenlenen törende Polonya Cumhuriyeti Başbakanı Mateusz Morawiecki, Altyapı ve İmar Bakanı Andrzej Adamczyk ve İçişleri Bakanı Joachim Brudziński de konuşmalar yaptı. Polonyalı temsilciler konuşmalarında uzun yıllardır hayata geçirilmesi beklenen projenin stratejik ve siyasi önemine vurgu yaptılar.

Gülermak Ağır Sanayi, İnşaat ve Taahhüt AŞ’nin özellikle son yıllarda Polonya’da çok ciddi ve başarılı projeleri olduğunu da belirtmekte yarar var. Öyle ki, başta Varşova’nın ikinci metro hattı olmak üzere birçok projede de imzaları bulunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir