Ukraynalı Çift Polonya’nın En Küçük Kafeteryasını Açtı!

Ukraynalı Oleg-Inna Yarovi çifti 6 metrekarelik kafeterya ile Polonya’nın en küçük kafeteryasını açtı.

Minik kafeteryayla Polonya’nın en küçük kafeteryası olduğunu tescilleyen Ukraynalı çift, dükkanlarında yenilebilen fincanda kahve servisi de yapıyor.

Ukraynalı Oleg-Inna Yarovi çifti, Polonya’nın başkenti Varşova’da ülkenin en küçük kafeteryası Dobro & Dobro Kafe‘yi açtı. Kiev’de hukuk ve muhasebe eğitiminin ardından yeni bir hayatı denemek için 3 yıl önce eşiyle birlikte Varşova’ya gelen Oleg Yarovi bir dönem reklamcılık alanında çalıştıktan sonra her geçen gün popülaritesi artan kafeterya sektörüne girmeye karar vermiş. Bir süre mekan arayışlarını sürdürdükten sonra iyi bir muhitte ancak küçücük bir dükkan bulabilen Ukraynalı çift, Kiev’deki küçük kafeteryalardan esinlenerek Dobro & Dobro Kafe‘yi açtı. Sonrasında gelen hemen her müşteriden kafeteryanın çok küçük olduğunu duyan Yarovi çifti yaptıkları araştırmalar neticesinde Polonya’nın en küçük kafeteryasını açtıklarını fark etti. Bu durumu avantaja çevirmek isteyen çift, Polonya Rekorlar ve Özgünlükler Servisi‘ne başvurdu. Kurumdan gelen yetkililer 6 metrekarelik kafeteryada yaptıkları inceleme neticesinde Dobro & Dobro Kafe‘nin ülkenin en küçük kafeteryası olduğunu tescil etti. Kurum buna ilişkin olarak Yarovi çiftine sertifika da verdi.

Küçüklüğünün tescillenmesinin ardından kafe adeta ziyaretçi akınına uğradı. Oleg Yarovi basına yaptığı açıklamada müşterilerin ilgisinden oldukça memnun olduklarını belirtirken, menülerinde en çok rağbet gören seçeneğin ise “İç kahveyi ye fincanı” seçeneği olduğunu söyledi. “Gofretten oluşan fincanımızın içi çikolata kaplı. Bu fincana koyduğumuz sıcak kahve çikolatayı eritmeden, gofret fincanı ıslatmadan yarım saat dayanıyor. Yani müşterinin kahveyi içmesi için yarım saati var” diyen Oleg Yarovi küçük kafeteryalarında bir de askıda kahve uygulaması olduğunu aktardı. Canı kahve çeken ancak durumu olmayan kişilerin bir başka müşterinin ücretini ödeyip askıya astığı kahveyi içebildiklerini aktaran Yarovi, bu uygulamanın da epey rağbet gördüğünü söyledi. Kısa süre önce Lublin ve Wroclaw şehirlerinde de şube açtıklarını belirten Yarovi çifti, gelecekte Polonya’nın en küçük kafeteryalar zincirini kurmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Biz de başarılar diliyoruz, Polonya’daki tüm yabancı girişimcilere!

Web: https://dobro-dobro.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir