Allegro Smart gerçekten akıllıca bir çözüm mü?

Polonya’nın e-ticaret devi Allegro, SMART ismindeki uygulamasını devreye aldı. Biz de inceledik ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya karar verdik. Allegro Smart, gerçekten akıllıca bir uygulama mı?

Tam olarak ne istediğinize göre değişir aslında. Bazıları için çok mantıklıyken, bazen hayal kırıklığına ve alışveriş çılgınlığına da uğrayabiliyorsunuz.

12 ay içinde satın alacağınız 365 ürün için, kargo ve kurye gibi ‘dostawa’ ücretlerini almamak için Amazon Prime tarzında bir uygulama geliştirmişler. İsmi de Allegro Smart oldu. Ama ne yazık ki tam olarak Amazon Prime olarak çalıştığı söylenemez. Belki de o yolda gidip ileride daha profesyonel hizmetler vereceklerdir. Kim bilir.Minimum limit var!

En az 40 Złoty’lik alışveriş yapmanız gerekiyor. Ancak bu alışverişiniz de, farklı farklı satıcılardan olmamalı. Yani ‘Polonyadan’ diye bir satıcı varsa, o satıcıdan minimum 40 Złoty’lik alışveriş yapmalısınız ki, kargonuz ücretsiz hale gelsin.

İndirimlerden ve özel avantajlardan da bu şekilde yararlanabileceğinizi belirten Allegro, sırf Smart üyelerinin görebildiği bir sayfa da hazırlamış: Smart Okazje

Geri iadeler için de bir çözüm geliştirilmiş. Ancak sadece Allegro’nun şifreli kutu programıyla alışveriş yapanlar için geçerli. Evlere gelen postalardan pek de sorumlu değiller yani. Bu sebeple de Amazon’dan biraz ayrılıyor aslında. Çünkü Amazon’da her şekilde iade yapabiliyorsunuz.

Hem avantajlı hem de gerçekten sinir bozucu yanları olabiliyor, Allegro Smart uygulamasının. Sürekli yüklü miktarlarda alışverişler yapıyorsanız, çok avantajlı olabiliyor. Ama 20 Złoty’lik birşey alayım da kargo ödemeyeyim diye bir durum söz konusu değil. Belki zamanda limiti indirirler.

Fiyattan da bahsetmek gerekirse, 12 aylık versiyon 49 Złoty, 6 aylık versiyon ise 39 Złoty.

Haydi, iyi alışverişler!Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir