İster otopark ücretini öde, ister otobüs biletini al: SkyCash!

Bugün hiç şüphesiz Polonya’nın en önemli girişimlerinden biri olan SkyCash’den bahsediyoruz. Otopark ücretlerini de otobüs biletlerini de tamamen mobil cihazınızdan yönetebilirsiniz. Nasıl mı?

Daha önceleri de 2 yıl evvel SkyCash‘den bahsetmiştik. Şimdi ise tecrübelerimizi aktarmaya çalışacağız.

Polonya’da yaşamını sürdüren veya Polonya’ya kısa süreli gelecek olan kişilerin işlerini çok daha kolaylaştıracak olan SkyCash adlı girişim sayesinde otopark çilesinden kurtuluyorsunuz. Polonya’da hafta içi akşam 18:00’e binlerce park alanı ücretlidir. Sürekli bozuk para atmak, bilet almak, o bileti arabanın camına yerleştirmek gibi bir sürü prosedürler var. SkyCash sayesinde ise bu küçük ayrıntı ortadan kalkıyor. Çünkü aracınızı park ederken, istediğiniz zaman ödemeyi açıp istediğiniz zaman kapatıyorsunuz. Diyelim bi toplantıdasınız. Aracı park ettiniz. 2 saat geçti ve zamanı doldu diye, tekrar dışarı çıkıp bilet mi alacaksınız? Uygulamadan hızlıca aç/kapa yapabilirsiniz, istediğiniz zaman. Uygulamayı yapan kişiler günlük hayatta önemli yer tutan şehir içi yada şehirler arası seyahatte bilet alma, araba park fişi, ATM’den para çekme, sinema bileti alma, telefon görüşmeleri için kontör (para) satın alma gibi pek çok fonksiyonu bir araya toplamayı başarmışlar ve Polonya’da yaşayan veya gelecek kişilerin yaşamını daha fazla kolaylaştırmayı amaçlamışlar.

Screen Shot 2016-07-05 at 17.46.59

Öncelikli olarak en fazla göze çarpan toplu taşıma biletlerini uygulama üzerinden herhangi bir bekleme olmadan alabiliyorsunuz. Şuan için Polonya’daki büyük şehirlerin hepsinde uygulama üzerinden bilet alabiliyorsunuz. Bu konuyu da test etmiş olduk. Otobüse binmeden önce hızlıca biletinizi alabiliyorsunuz. Bir bilet kontrolü durumunda ise, sistemden barkodu açıp, görevliye gösterebiliyorsunuz.

İkinci olarak Polonya’da şehirlerarası tren biletlerini de uygulamayla alabilirsiniz. Hesabınıza entegre edeceğiniz Mastecard yada Visa kartınızla kolay bir şekilde alabiliyorsunuz. SkyCash, Polonya’a NFC ile tren bileti almayı sağlayan ilk sistemdir. 

Screen Shot 2016-07-05 at 17.50.57Diğer özelliklerinden bir diğeri sinema biletleri alabilmeniz. Polonya’da sinema salonlarının önünde bilet kuyrukları genel itibariyle uzun oluyor veya daha önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. SkyCash ile bilet alma işlemlerinizi çok daha kolay bir şekilde yapıyorsunuz.

Bir diğer özellik de, kulandığınız Play, Orange, T-Mobile vs mobil hatlar için kontör yükleme (para ekleme) yapabiliyoruz.

Uygulamayı indirmek isteyenler için linklerimiz: Google Play Store, Apple Store ve Windows StoreBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir