İster otopark ücretini öde, ister otobüs biletini al: SkyCash!

Bugün hiç şüphesiz Polonya’nın en önemli girişimlerinden biri olan SkyCash’den bahsediyoruz. Otopark ücretlerini de otobüs biletlerini de tamamen mobil cihazınızdan yönetebilirsiniz. Nasıl mı?

Daha önceleri de 2 yıl evvel SkyCash‘den bahsetmiştik. Şimdi ise tecrübelerimizi aktarmaya çalışacağız.

Polonya’da yaşamını sürdüren veya Polonya’ya kısa süreli gelecek olan kişilerin işlerini çok daha kolaylaştıracak olan SkyCash adlı girişim sayesinde otopark çilesinden kurtuluyorsunuz. Polonya’da hafta içi akşam 18:00’e binlerce park alanı ücretlidir. Sürekli bozuk para atmak, bilet almak, o bileti arabanın camına yerleştirmek gibi bir sürü prosedürler var. SkyCash sayesinde ise bu küçük ayrıntı ortadan kalkıyor. Çünkü aracınızı park ederken, istediğiniz zaman ödemeyi açıp istediğiniz zaman kapatıyorsunuz. Diyelim bi toplantıdasınız. Aracı park ettiniz. 2 saat geçti ve zamanı doldu diye, tekrar dışarı çıkıp bilet mi alacaksınız? Uygulamadan hızlıca aç/kapa yapabilirsiniz, istediğiniz zaman. Uygulamayı yapan kişiler günlük hayatta önemli yer tutan şehir içi yada şehirler arası seyahatte bilet alma, araba park fişi, ATM’den para çekme, sinema bileti alma, telefon görüşmeleri için kontör (para) satın alma gibi pek çok fonksiyonu bir araya toplamayı başarmışlar ve Polonya’da yaşayan veya gelecek kişilerin yaşamını daha fazla kolaylaştırmayı amaçlamışlar.

Screen Shot 2016-07-05 at 17.46.59

Öncelikli olarak en fazla göze çarpan toplu taşıma biletlerini uygulama üzerinden herhangi bir bekleme olmadan alabiliyorsunuz. Şuan için Polonya’daki büyük şehirlerin hepsinde uygulama üzerinden bilet alabiliyorsunuz. Bu konuyu da test etmiş olduk. Otobüse binmeden önce hızlıca biletinizi alabiliyorsunuz. Bir bilet kontrolü durumunda ise, sistemden barkodu açıp, görevliye gösterebiliyorsunuz.

İkinci olarak Polonya’da şehirlerarası tren biletlerini de uygulamayla alabilirsiniz. Hesabınıza entegre edeceğiniz Mastecard yada Visa kartınızla kolay bir şekilde alabiliyorsunuz. SkyCash, Polonya’a NFC ile tren bileti almayı sağlayan ilk sistemdir. 

Screen Shot 2016-07-05 at 17.50.57Diğer özelliklerinden bir diğeri sinema biletleri alabilmeniz. Polonya’da sinema salonlarının önünde bilet kuyrukları genel itibariyle uzun oluyor veya daha önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. SkyCash ile bilet alma işlemlerinizi çok daha kolay bir şekilde yapıyorsunuz.

Bir diğer özellik de, kulandığınız Play, Orange, T-Mobile vs mobil hatlar için kontör yükleme (para ekleme) yapabiliyoruz.

Uygulamayı indirmek isteyenler için linklerimiz: Google Play Store, Apple Store ve Windows StorePolonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir