Black Friday – Polonya’da gerçekten indirim var mı? Yoksa hikaye mi?

Amerika Birleşik Devletleri’nde yıllardır uygulanan ve yeni yeni Avrupa’ya gelen indirim akımı Black Friday, haliyle Polonya’da da kampanyalarla bizleri karşılıyor. Peki gerçek anlamda indirimler görecek miyiz? Yoksa sıradan kampanyalar mı?

Türkiye’de de birkaç yıldır bu tarz kampanyalar var. Tek farkı, bu yıl kampanyaların ismi değişti. ‘Black Friday‘ yani ‘Kara Cuma‘ denilmesinden hoşlanılmadığı için, müşteri kitlesine göre ‘Şahane Cuma‘, ‘Efsane Cuma‘, ‘Efsane Günler‘ ‘Şahane Haftasonu‘ gibi isimlerle kampanyalar yapılmaya başlandı.Polonya‘da hem ‘Czarny Piątek‘ hem de ‘Black Friday‘ olarak yapılan kampanyalar, bu yıl daha farklı boyutlar kazandı. Alışveriş merkezleri ve markaların büyük bir çoğunluğu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sadece Cuma ile sınırlı kalmayıp, tüm haftasonunu indirimlerle geçireceğini ilan etti.

Teknoloji, kozmetik, tekstil ve nice binbir çeşit mağazada indirimler bizleri bekliyor. Diğer yandan belirtmemiz şart ki, kesinlikle Amerika’daki gibi bir şey beklemeyin. Bizzat orada da Black Friday kampanyalarını tecrübe etme imkanı bulduk. Yüzbinlerce insan mağazalara akın edip televizyon ve bilgisayarları kapışmaya çalışıyorlar. Polonya’da bu tarz birşey çok beklenemez, şimdilik. Ama bambaşka bir yandan, elbette iyi indirimler de yakalayabilirsiniz, Polonya şartlarına göre. Özellikle tekstil ve teknoloji mağazalarında, gerçekten güzel indirimler bulabilirsiniz.

Bu yıl 23 Kasım 2018 Cuma gününe denk gelen kampanyalar, başta da belirttiğimiz gibi tüm hafta sonu devam edecek gibi duruyor.Tüm kampanyalara nasıl ulaşırız?

Polonya’daki Black Friday kampanyaların hepsini birden birkaç siteden takip edebilirsiniz. Bu sitelerden biri de black-friday.pl – biz tüm indirimleri bu siteden gördük ve inceledik.

İşte böyle.. İyice inceleyip alışverişe çıkabilirsiniz. Diğer yandan alışveriş merkezlerinin Cuma’dan Pazartesi akşamına kadar oldukça yoğun olacağını da hatırlatalım. İnternetten de birçok indirimden faydalanabileceğinizi unutmayın.Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir