DUYURU: Polonya vizesi işlemleri tekrar VFS GLOBAL bünyesinde!

Türkiye’den Polonya vizesi almak isteyen vatandaşlarımız için çok önemli bir duyurumuz var: Vize işlemlerinizi eskiden olduğu gibi VFS GLOBAL firması aracılığı ile gerçekleştireceksiniz.

Bildiğiniz üzere 23 Temmuz 2018’de ‘Vize Başvurusunda VFSGLOBAL Dönemi Bitti! Artık İşlemler Konsoloslukta!’ başlıklı bir haber paylaşmış ve 6 Ağustos 2018 tarihi itibariyle tüm vize başvuru işlemlerinin Polonya makamlarınca yürütüleceğini duyurmuştuk. O sırada da haberimizde ‘konuyla ilgili ihale durumunun devam ettiğini’ belirtmiş ve hangi danışman firma talip olacak diye de düşünür olmuştuk. Sonunda konu neticeye kavuştu ve işlemler tekrar VFS GLOBAL firmasına geçti.

Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu açıklamada blundu!

Yapılan açıklama şu şekilde: Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, 22 Kasım 2018 tarihi itibarı ile vize başvurularının dış hizmet sağlayıcımız olan VFS Global firması tarafından alınmaya başlayacağını bildirmekten memnuniyet duyar. Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, vize için müracaat edenlere, diplomatik temsilciliğimiz ile imzalanan sözleşmeye istinaden Başkonsolosluğumuz adına resmi olarak vize aracılık hizmetlerini yapmaya yetkili olan tek şirketin VFS Global olduğunu önemle hatırlatmak ister. Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve VFS Global şirketi, resmi aracımız olmayan kuruluşların vize aracılık ve başvuru hazırlama faaliyetlerinden sorumlu tutulamaz – bu tür aracıların hizmetlerinden istifade etmekten kaçınmanızı tavsiye ederiz.VFS GLOBAL firmasından Polonya vizesi randevusu için ise hemen şu linke tıklayabilirsiniz: VFS Global Polonya

Yukarıdaki linkteki web sitesinden faydalanarak VFS Global başvuru merkezinden randevu alabilirsiniz. Vize işlemleri ve başvuru esnasında istenilen evraklar ile ilgili tüm bilgiler hem VFS Global, hem de Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun resmi web sitesinde bulunmaktadır – üç dil versiyonunda (Lehçe, Türkçe, İngilizce) hazırlanan söz konusu sitelere aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz: https://stambul.msz.gov.pl/http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/.
Öğrendiğimiz kadarıyla, VFS GLOBAL haricinde Konsolosluklar üzerinden de randevu alınarak vize başvuruları yapılabiliyor. Sadece muhtemelen daha önceleri olduğu gibi çok daha az sayıda randevu verilebilir ve bazı günler işlemler yapılıyor olabilir. Asıl vize başvuru merkezi olarak ise VFS GLOBAL yetkilendirilmiş oldu, tekrar.


Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir