Birleşmiş Milletler Konferansı için Polonya’da sınır kontrolleri artırıldı!

Polonya, Aralık ayında Katowice şehrinde düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı öncesinde sınır kontrollerini geçici olarak yeniden yürürlüğe koydu.

Polonya’nın Almanya, Litvanya, Çekya ve Slovakya sınırlarında toplamda 264 noktada özel sınır kontrolleri ve güvenlikler bulundurulacak. Bu üst düzey kontrolün 16 Aralık 2018’e kadar sürmesi kararlaştırıldı.

Yaklaşık 200 ülkeden 30,000’i aşkın bilim insanı, işadamları, iş kadınları, politikacı, diplomatların katılması beklenen 24. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (COP24 olarak bilinir), Polonya için de büyük önem arz eden bir etkinlik.

Polonya Sınır Muhafızları’nın bölgesel bölümlerinden birinin sözcüsü Michał Tokarczyk, “her yolcunun kontrol için durması ve kimliğini göstermesini istenmesi için hazır olması gerekiyor” dedi.

Tokarczyk şunları ekledi: “Memurlar, risk analizine ve diğer ülkelerdeki sınır kontrollerinden elde edilen bilgilere dayanarak yolcuları ve araçları teftiş edecekler. Polonya’yı güvende tutmak bizim önceliğimizdir.

BM iklim sorumlusu Patricia Espinosa, geçtiğimiz yıl Polonya’nın en deneyimli iklim zirvelerinden biri olduğunu ve konferansın iklim koruma seviyelerini artıracağını umduğunu söyledi.

Polonya, şimdiye kadar iki kez Birleşmiş Milletler İklim değişikliği Konferansı‘na ev sahipliği yaptı: 2013’te Varşova’da ve 2008’de Poznań’da.Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir