Birleşmiş Milletler Konferansı için Polonya’da sınır kontrolleri artırıldı!

Polonya, Aralık ayında Katowice şehrinde düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı öncesinde sınır kontrollerini geçici olarak yeniden yürürlüğe koydu.

Polonya’nın Almanya, Litvanya, Çekya ve Slovakya sınırlarında toplamda 264 noktada özel sınır kontrolleri ve güvenlikler bulundurulacak. Bu üst düzey kontrolün 16 Aralık 2018’e kadar sürmesi kararlaştırıldı.

Yaklaşık 200 ülkeden 30,000’i aşkın bilim insanı, işadamları, iş kadınları, politikacı, diplomatların katılması beklenen 24. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (COP24 olarak bilinir), Polonya için de büyük önem arz eden bir etkinlik.

Polonya Sınır Muhafızları’nın bölgesel bölümlerinden birinin sözcüsü Michał Tokarczyk, “her yolcunun kontrol için durması ve kimliğini göstermesini istenmesi için hazır olması gerekiyor” dedi.

Tokarczyk şunları ekledi: “Memurlar, risk analizine ve diğer ülkelerdeki sınır kontrollerinden elde edilen bilgilere dayanarak yolcuları ve araçları teftiş edecekler. Polonya’yı güvende tutmak bizim önceliğimizdir.

BM iklim sorumlusu Patricia Espinosa, geçtiğimiz yıl Polonya’nın en deneyimli iklim zirvelerinden biri olduğunu ve konferansın iklim koruma seviyelerini artıracağını umduğunu söyledi.

Polonya, şimdiye kadar iki kez Birleşmiş Milletler İklim değişikliği Konferansı‘na ev sahipliği yaptı: 2013’te Varşova’da ve 2008’de Poznań’da.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir