Polonya’dan Kayseri’ye ilk uçuş 21 Aralık’ta başlıyor!

Polonya’nın başkenti Varşova-Kayseri arasında ilk charter uçak seferi 21 Aralık Cuma günü başlıyor.

Polonya‘nın başkenti Varşova-Kayseri arasında ilk charter uçak seferi 21 Aralık Cuma günü başlıyor. Polonyalı turistler kayak sezonu boyunca her hafta kafileler halinde Erciyes’e gelecek.

Türkiye‘nin en büyük ve gelişmiş kış sporları ve turizm merkezlerinden biri haline gelen Erciyes, bir çok ülkeden Kayseri’ye direkt charter seferleri ile kayağa gelen binlerce yabancı turistin global buluşma yeri haline geldi.Kayseri Erciyes AŞ’nin son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu uluslararası tanıtım ve reklam çalışmaları neticesinde geçtiğimiz yıl Rusya‘nın başkenti Moskova’dan Kayseri’ye başlayan uçak seferleri ile Rus turistleri ağırlayan Erciyes Dağı, 2018-2019 kayak sezonunda her hafta Polonyalı turist kafilelerini de misafir edecek. Sezonun ilk uçağı 21 Aralık Cuma günü saat 13: 55’te Polonya’nın başkenti Varşova’dan Kayseri’ye inecek.Yabancı misafirler kafilelerle Erciyes’tekayak yaparak, bölgenin tarihi ve tabi güzelliklerinin yanında Kapadokya’yı da keşfetme imkanı bulacaklar.

Konu hakkında bir açıklama yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, “2012 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyemizin Erciyes Master Planı neticesinde yep yeni bir çehre ile muhteşem bir alt yapıyla kayak ve snowboard severlerin karşısına çıktı. Erciyes Dağı bilindiği üzere o günden bu güne çok ciddi bir gelişme kaydetti. Hem yurt içinden hem de yurt dışından gruplar halinde milyonlarca ziyaretçiyi Erciyes’te ağırlama fırsatı bulduk. Son üç yıldır yaptığımız uluslararası pazarlarlama ve tanıtım faaliyetleri sonucunda geçtiğimiz yıl Rusya’dan Kayseri tarihinde ilk defa kış turizmi için Moskova-Kayseri direkt charter seferleri ile her hafta Rus misafirlerimizi ağırladık. Bu vesile ile dağımızı uluslararası kayak camiasına da sunmuş olduk. Son iki yıldır odaklandığımız pazarlar içerisinde Ukrayna ve Polonya’dan da çok pozitif geri bildirimler aldık. Bu yıl inşallah Kayseri’ye o ülkelerin başkentlerinden hem Rusya’dan hem Ukrayna’dan hem de Polonya’dan her hafta kiralık uçaklarla kayakçılar gelecek ve bir haftalarını Kayseri, Erciyes, Kapadokya üçgeninde geçirme imkanı bulacaklar. Yabancı misafirlerimiz hem dağ otelleri hem de şehir otellerinde konaklayıp Erciyes Dağı’nda kış tatillerini geçirecekler. Bu bizim açımızdan çok ciddi bir gelişme hem Erciyes Dağı’nın ve buradaki oluşmuş olan alt yapının dünya insanlığına sunulması açısından hem de gelen yabancı turistlerin Kayseri ve bölgemize ekonomik, sosyo kültürel katkı sunmaları açısından şehrimiz açısından önemli gelişmeler.Bu sadece ekonomik katkı sunmakla kalınmıyor aynı zamanda gelen misafirlerin pozitif tanıtımları neticesinde ağızdan ağıza yapacakları tavsiyelerle Erciyes’imiz yavaş yavaş bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir