Türkiye’den Polonya’nın Olsztyn Şehrine Tramvay Geliyor!

Durmazlar firması tarafından yapılan anlaşma ile Polonya’nın Olsztyn şehrine Türkiye’den 12 tramvay geliyor. Yapılan anlaşma 108 Milyon Złoty değerinde!

Bursalı firma Durmazlar ile Temmuz 2018’de anlaşma imzalandı. İlk tramvayın 21 ay sonrasında geleceği de netlik kazanmıştı. Şimdi ise yaklaşık 15 ay kalmış oldu, ilk tramvayın gelmesine.

Polonya basınında da bu habere rastladık ve gururlandık. Haber içeriğinde ‘Türk araçları olabildiğine kalitelidir ve konforludur’ ifadeleri kullanılmıştı.2.5 metre genişliğinde, 2 kapılı ve 210 koltuklu olacak otobüsler, Olsztyn’de bekleniyor. Öncelikle şuan kullanılmakta olan raylarda gidip-gelecek olan Türk tramvayları, daha sonrasında yeni yapılacak hatta geçecek.

Anlaşma’dan anladığımız kadarıyla toplamda 108 Milyon Polonya Złotisi değerinde 12 tramvay geliyor. Sonrasında ise bir o kadar daha tramvay sipariş edilmesi ve ticaret hacminin 206 Milyon Polonya Złotisi‘ne çıkması mümkün görülüyor.

Tebrikler! Başarılar!Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir