Polonya Resmi Tatilleri 2019 [TAM LİSTE]

Polonya’da da ‘bank holidays’ dedikleri yani bankaların ve tüm resmi kurumların tatil olduğu tarihler her yıl değişiklik gösteriyor. Bazıları dini bayramlar bazıları ise milli tatiller oluyor. 2019 yılı Polonya resmi tatilleri listesini sizlerle paylaşalım istedik.

Bu listelenen tatillerde çok çok büyük oranda tüm ülke tatile çekilmiş olur. Resmi kurumlar da işyerleri de çalışmaz. Alışveriş merkezleri de kapalı olur. Sadece mini marketler (bazıları), sinemalar, restoran ve kafetaryalar, nöbetçi eczane ve hastaneleri açık bulabilirsiniz.

Belki tatil planlarınızı yapmak isteyebilir, belki de sadece meraktan 2019 yılındaki Resmi tatillerimizi öğrenmek isteyebilirsiniz. Evet, 2019 yılı Polonya resmi tatileri, sizlerle!

Tarih Gün Tatil
1 Ocak Salı Yılbaşı Tatili (Sylwester)
6 Ocak Pazar 3 Kral Bayramı (Epiphany – Dzien Trzech Króli)
21 Nisan Pazar Paskalya Pazarı (poniedziałek wielkanocny)
22 Apr Pazartesi Paskalya Pazartesisi (niedziela wielkanocna)
1 Mayıs Çarşamba İşçi Bayramı (Święto Pracy)
3 Mayıs Cuma Anayasa Günü (Święto Konstytucji Trzeciego Maja)
9 Haziran Pazar Pentekost Bayramı (Zielone Świątki)
20 Haziran Perşembe Tanrı’nın Bedeni (Boże Ciało)
15 Ağustos Perşembe Meryem’in Cennete Kabulü (Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny)
1 Kasım Cuma Azizler Günü (Wszystkich Swietych)
11 Kasım Pazartesi Polonya Bağımsızlık Günü (Dzień Niepodległości)
25 Aralık Çarşamba Noel (Boże Narodzenie)
26 Aralık Perşembe Noel 2. Günü (Boże Narodzenie)


Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir