İçeriğe geç

Polonyalı sevgiliniz ve eşiniz için kullanabileceğiniz 10 Lehçe terim!

Sevgiliniz, eşiniz ya da yakın arkadaşlarınız için kullanabileceğiniz Lehçe terimleri sizin için listeledik. Sadece bugün Sevgililer Günü olduğu için değil, her daim mutlulukla kullanın ve hatırlayın diye paylaşıyoruz.

Hazır sevgililer günü de gelmişken, sizinle aşk dolu bir paylaşım yapalım istedik. Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi, sadece bu güne özel değil, her an kullanabileceğiniz terimlerden bahsediyoruz.

Aşağıdaki terimlerin büyük kısmı bir kadına söylemek için kaleme alındı. Yani erkeklere söylerken, bazı ‘minik’ değişiklikler yapmanız gerekebilir, hatırlatalım. 🙂

Bazılarını telaffuz etmek hiç de kolay olmayacak. Olsun, siz yine de deneyin. O bile yeter. Yetmez mi? 🙂Başlıyoruz!

( Parantez içinde kelimelerin okunuşlarını bulabilirsiniz. Belki üç aşağı beş yukarı okunuşlarıyla ilgili hatalar çıkmış olabilir. Türkçe okunuşları yazmak kolay olmuyor. Hatalarımızı yorumlarınızla bize bildirebilirsiUmarız paylaşımımızı beğenirsiniz. )
 1. Kocham cię (koham çe) : Seni Seviyorum!
 2. Znaczysz dla mnie tak wiele (zınaczış dıla minie tak viele) : Benim için çok şey ifade ediyorsun!

   

 3. Będziesz moją Walentynką? (benceş moya valentınkon?) : Sevgilim olur musun?

   

 4. Jesteś taka piękna (yesteş taka pienkna) : Çok güzelsin!

   

 5. Jesteś taki przystojny (yesteş taki pişıstoynı) : Çok yakışıklısın!

   

 6. Miłość to po prostu miłość, nie można jej wytłumaczyć  (mivoşç to po prostu mivoşç, nie mojna yey wıtuvmaçıç) : Aşk, aşktır. Açıklanamaz.

   

 7. Podobasz mi się (podobaş mi şe) : Senden hoşlanıyorum!

   

 8. Jesteś moim słońcem, moją miłością (yesteş moim sıvonsem, moya mivoşçia) : Benim güneşimsin, aşkım!

   

 9. Mojej miłości do ciebie nie da się wyrazić słowami (moyey mivoşçi do çiebie nie da şe vıraziç svovami): Sana olan aşkımı kelimeler anlatamaz.

   

 10. Jeśli myślałeś o kimś, gdy to czytałeś, to bez wątpienia jesteś zakochany (yeşli mişvaveş o kimş, gıdı to çitaveş, to bez vantpienia yesteş zakohani) : Bunu okurken birini düşünüyorsan, şüphesiz aşıksın demektir.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir