Polonyalı sevgiliniz ve eşiniz için kullanabileceğiniz 10 Lehçe terim!

Sevgiliniz, eşiniz ya da yakın arkadaşlarınız için kullanabileceğiniz Lehçe terimleri sizin için listeledik. Sadece bugün Sevgililer Günü olduğu için değil, her daim mutlulukla kullanın ve hatırlayın diye paylaşıyoruz.

Hazır sevgililer günü de gelmişken, sizinle aşk dolu bir paylaşım yapalım istedik. Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi, sadece bu güne özel değil, her an kullanabileceğiniz terimlerden bahsediyoruz.

Aşağıdaki terimlerin büyük kısmı bir kadına söylemek için kaleme alındı. Yani erkeklere söylerken, bazı ‘minik’ değişiklikler yapmanız gerekebilir, hatırlatalım. 🙂

Bazılarını telaffuz etmek hiç de kolay olmayacak. Olsun, siz yine de deneyin. O bile yeter. Yetmez mi? 🙂Başlıyoruz!

( Parantez içinde kelimelerin okunuşlarını bulabilirsiniz. Belki üç aşağı beş yukarı okunuşlarıyla ilgili hatalar çıkmış olabilir. Türkçe okunuşları yazmak kolay olmuyor. Hatalarımızı yorumlarınızla bize bildirebilirsiUmarız paylaşımımızı beğenirsiniz. )
 1. Kocham cię (koham çe) : Seni Seviyorum!
 2. Znaczysz dla mnie tak wiele (zınaczış dıla minie tak viele) : Benim için çok şey ifade ediyorsun!

   

 3. Będziesz moją Walentynką? (benceş moya valentınkon?) : Sevgilim olur musun?

   

 4. Jesteś taka piękna (yesteş taka pienkna) : Çok güzelsin!

   

 5. Jesteś taki przystojny (yesteş taki pişıstoynı) : Çok yakışıklısın!

   

 6. Miłość to po prostu miłość, nie można jej wytłumaczyć  (mivoşç to po prostu mivoşç, nie mojna yey wıtuvmaçıç) : Aşk, aşktır. Açıklanamaz.

   

 7. Podobasz mi się (podobaş mi şe) : Senden hoşlanıyorum!

   

 8. Jesteś moim słońcem, moją miłością (yesteş moim sıvonsem, moya mivoşçia) : Benim güneşimsin, aşkım!

   

 9. Mojej miłości do ciebie nie da się wyrazić słowami (moyey mivoşçi do çiebie nie da şe vıraziç svovami): Sana olan aşkımı kelimeler anlatamaz.

   

 10. Jeśli myślałeś o kimś, gdy to czytałeś, to bez wątpienia jesteś zakochany (yeşli mişvaveş o kimş, gıdı to çitaveş, to bez vantpienia yesteş zakohani) : Bunu okurken birini düşünüyorsan, şüphesiz aşıksın demektir.Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir