Varşova’da lezzetli bi yaprak döner yedik [blog]

Varşova’da lezzetli bi yaprak döner yedik [blog]

Geçtiğimiz hafta Varşova’da yaprak döneri menüsüne ekleyen bir restorana gittim. Sizlerle paylaşmazsam, haksızlık olur diye düşünmeye başladım. Gidip bir görmeli ve tadına da bakmalısınız.

Daha öncesinde açıldığı günlerde de Varşova’daki Türk restoranı Big Szef ‘den bahsetmiştik. Sonrasında epey şey değişti elbet. İlk olarak ızgara ürünleri için özel bir çalışma yapan ekip, şimdi de döner için aynı şekilde konuyu ele almış gibi görünüyor. Adana dürümü için epeydir vakit buldukça gitmeye çalışıyorduk. Şimdi aynı mesele, yaprak döneri için söz konusu.

Aman aman övüp de, işin cılkını çıkarmak istemiyorum. Gidip bir deneyip, kafanızdan puan vermeniz için yazmak istedim. Bu yazının altına yorum da yazarsanız, çok sevinirim. Artık her gün yaprak döner yiyebileceğiniz bir mekan oldu, Big Szef.

Polonya’da artık her adım başı dönerci (kebabcı) görüyoruz. Tabi ki 10 sene içinde onlarca yerde döner denemişizdir. Ama bu denediklerimizden, belki 10 mekandan 2’sini tavsiye etmişizdir, şimdiye kadar. Big Szef’in döneri, bu sıralamada çok iyi yerlerde. Ama dedim ya, gidip bizzat siz bi görün, bakalım gerçekten güzel mi.

Hem pilav üstü, hem de iskender versiyonunu, şiddetle tavsiye edebilirim. Yorumlarınızı da merak ediyorum.

Bu yazıyı yazdığımızdan mekanın sahiplerinin de çalışanlarının da haberi yok. Reklam içeriği de olmadığı için, gönül rahatlığıyla da tavsiyemi yazayım dedim. Gerçi durun, hazır bahsetmişken, akşama bi uğrayalım yine. 🙂

Polonya’da Türk restoranları açılmaya devam ediyor. Çok yakın zamanda farklı farklı mekanlarda da denemeler ve hatta çekimler de yapacağız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir