Schengen Vize Ücreti 80 EURO Oluyor!

Schengen Vize Ücreti 80 EURO Oluyor!

Avrupa Birliği, 6 Haziran’da yasal yolcular için koşulların iyileştirilmesi ve yasadışı göçün yol açtığı zorluklara cevap verecek mevcut araçların arttırılması için vize yönetmeliği ile ilgili bir düzenlemeyi kabul etti. Ücretler ise artmış oldu.

Yeni tüzük, başvuruların 6 ay ve en geç 15 gün öncesine kadar yapılmasına izin verilmesini, başvuru formunun elektronik olarak doldurulması ve elektronik olarak imzalanmasını ve yayınlamaya uyumlaştırılmış bir yaklaşım getirilmesini içeriyor. Avrupa Konseyi tarafından yapılan yazılı açıklamada, vize geçmişinin 1 ila 5 yıl arasında kademeli olarak artacağı bir süre boyunca düzenli seyahat edenlere çok girişli vize verileceğini belirtti.

Yönetmelik vize ücretini 60 € ‘dan 80 €’ ya çıkarma kararı aldı.

Ayrıca yönetmelikte elbette birçok yenilik de göreceğiz. Tamamiyle yayınlandığında yine sizlerle paylaşacağız. Ancak en önemli meselelerden biri şüphesiz ücretlerin 80 Euro’ya çıkarılması. Bir diğeri de uçuş tarihinize en geç 15 gün kala başvuru yapmanız gerekecek. Bakalım bu mesele uygulamalarda nasıl olacak.

Daha önce Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından onaylanan düzenleme, AB Resmi Gazetesinde yayınlandıktan 6 ay sonra yürürlüğe girecek. Öğrendiğimiz kadarıyla Ocak 2020 itibariyle yönetmelikteki düzenlemeler geçerli olmuş olacak.– Polonyadan –
Facebook: http://fb.com/polonyadan
Instagram: http://instagram.com/polonyadancom
Twitter: http://twitter.com/polonyadancom
Web: http://polonyadan.com 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir