İçeriğe geç

2020 IMEI kayıt ücreti zammı netleşti!

Kayıt ücretlerine Temmuz 2019‘da gelen zammın ardından, yeni zammın da yolda olduğunu yavaş yavaş hissetmeye başlamıştık. Yeni yıl ile birlikte yeni zam da bizleri karşılayacak. 2020 IMEI kayıt ücreti ne kadar oluyor?

Ehliyet, pasaport ve trafik cezalarına gelecek 2020 zammının belli olmasıyla birlikte, yurtdışından alınan telefonlara gelecek zam oranı da belli oldu. Geçtiğimiz dönemde oldukça büyük bir zamla karşı karşıya kalınan yurtdışı cihazlar için bu sefer de durum farklı değil.

Temmuz ayında 618 TL‘den 1500 TL‘ye çıkartılan IMEI kayıt ücreti, 2020 yılıyla birlikte yüzde 22.58 oranında artacak. Yeni yıla kadar yapılacak kayıt ücretleri için 1500 TL geçerli olacak olsa da eğer IMEI kaydı yapacaksanız geç kalmayın deriz. Çok vakit de kalmadı gerçi. Ama yıl başından sonra iyi bir zam bizi bekliyor.

Yüzde 22.58’lik yeni zam ile birlikte 2020 yılında IMEI kayıt ücreti 1838 TL olacak. Örnek verecek olursak, yurtdışından iPhone 11 Pro modelini 999 dolar fiyat etiketi ile satın aldığınızda, yaklaşık 6000 TL ödemiş olacaksınız. üstüne 1838 TL’lik IMEI kayıt ücreti de eklendikten sonra cihaz 7838 TL’lik fiyat etiketi ile Türkiye’de kullanıma hazır olacak.

Bu süreçte yurtdışı cihaz alımları ve Türkiye’den alma arasındaki farkları iyi araştırıp karar vermek gerekiyor. Yüksek fiyat etiketine sahip cihazlar için her türlü ucuz olsa da, bazı ucuz ve orta segment cihazlar için ederinden fazla IMEI kayıt ücreti ödemeniz gerekebilir. Bu sebeple Shiftdelete.net’in hazırlamış olduğu ‘2020 IMEI ücreti ile alınabilecek telefonlar!‘ videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynak: Shiftdelete.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir