Yurt dışından telefon ve teknolojik ürünlere ek vergi!

Yurt dışından getirilen televizyonlar, radyolar, videolar ve set üstü medya kutuları için ek bandrol ücreti düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ticari olmayan amaçlarla yurt dışından cep telefonu getirenden sadece 2020 yılı için 20 euro bandrol ücreti alınacak. Yanında bilgisayar getiren 10 euro bandrol ücreti ödeyecek.

Hatırlayacağınız üzere 2020 IMEI kayıt ücreti zammını sizlere duyurmuştuk. Resmi Gazete’de yayımlanan ilgili bildirilere göre yurt dışından getirilen bazı ürünler için vergi uygulamaları getirildi. Peki hangi ürünler etkilendi?

Yurt dışından getirilen hangi ürünlere ek vergi uygulanacak

Resmi Gazete’den alınan bilgilere göre bazı kriterlere uyan radyolar, medya oynatıcıları, televizyonlar ve ticari kaygı gütmeyen cep telefonu alışverişleri bu düzenleme kapsamına giriyor.

İlk olarak yurt dışından cep telefonu getiren kişilerin 2020 yılı adına 20 eurobandrol ücreti ödeyeceğini belirtelim. Buna ek olarak dışarıdan bilgisayar getiren kişiler de 10 euro bandrol ücreti ödeyecek.

Listede dikkat çeken bir diğer unsur ise televizyonların sahip olduğu ekran büyüklüğüne göre değişen fiyatlar oldu. Ayrıca radyoların özellikleri de fiyatlara etki eden unsurlar arasında yer alıyor. Set üstü medya kutularından 7 avroalınacağı bildirildi.

Bunun dışında bu listede yer almayan ürünlerden de vergi alınacağı bildirildi. Verilen bilgilere göre listede yer almayan cihazlardan 18 euro ücret alınacak. Yayımlanan bu düzenlemenin dikkat çeken diğer unsurları neler?

İlgili düzenlemenin dolaylı olarak araçları etkilediğini de söyleyelim. Zira taşıtlarda kullanılan multimedya cihazları için 10 euro vergi bedeli alınacak. Buna ek olarak oto radyo – kasetçalar grubu da bu düzenlemede yer alıyor.

Kaynak: Shiftdelete.Net

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir