2020’de kaç PAZAR alışverişsiz geçecek?

Polonya’da 2018 yılında başlayan Pazar günleri ticaret yasağı uygulaması 2020’de daha da bir sürat alarak devam ediyor. Bakalım bu yıl kaç Pazar alışverişsiz geçecek?

Aşağıda 2020’nin ticaret yasağı takvimini paylaşıyor olacağız. Ancak belirtmekte yarar var ki, 2018 ve 2019 yıllarına göre bu takvime çok daha az ihtiyaç duyacaksınız. Çünkü, 365 gün içinde sadece 7 (yedi) Pazar günü alışveriş merkezleri açık olacak. Bu rakam 2019‘da 15 idi.

Polonya’ya yeni gelen ya da gelecekler için bu meseleyi hatırlatmakta yarar var…

2018 yılından itibaren Polonya’da ‘belli’ Pazar günleri Alışveriş merkezleri ve marketler kapalı. Restoran, cafe, bar, gece kulübü ve sinemalar genelde açık oluyor. AVM içerisindeki restoran ve cafe’ler de açık olabiliyor. Petrol ofisleri ve nöbetçi bazı eczaneler de açık. Ancak büyük çaplı AVM’ler, mağazalar ve marketler kapalı oluyor. Bu olay 2020 yılında daha da büyük bir yol almış olacak. Çünkü sadece yedi Pazar günü alışveriş merkezlerini açık görebileceğiz.

Sadece şu tarihlerde Pazar günleri alışveriş yasağı olmayacak:

26 Ocak 2020, 5 Nisan 2020, 26 Nisan 2020, 28 Haziran 2020, 30 Ağustos 2020,
13 Aralık 2020, 20 Aralık 2020

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir