Polonya’da Bafra Atatürk Anadolu Lisesi rüzgarı

Samsun Bafra Atatürk Anadolu Lisesi Erasmus+ projelerinden “Young Entrepreneurs Discovering Cultural Heritage” adlı ikinci projelerinin açılış toplantısına 3 öğretmen ve 5 öğrencisi ile birlikte Polonya’nın Rzeszów şehrinde katıldı.

Konusu genç girişimcilerin Avrupa iş piyasasındaki meslek edinimi, istihdam kaynaklarının verimli bir şekilde kullanımı, karşılaştırılması ve kültürel mirasın keşfi ve korunması olan proje çalışmalarının ilk toplantısı Polonya‘nın Rzeszów şehrinde 5 ortak ülke okulunun katılımı ile birlikte gerçekleştirildi. Ziyarette 2. Dünya Savaşı sırasında yapılan soykırımın merkezi olan Auschwitz ve Birkenau toplama kampları ziyaret edildi.


Proje hakkında bilgi veren İngilizce Öğretmeni Olcay Parlak, “Proje konumuz son zamanlarda Avrupa’da ve ülkemizde giderek büyük bir sorun teşkil etmeye başlayan genç işsizlik ve istihdamın verimli bir şekilde yapılması. Bu kapsamda hafta boyunca cam, çikolata gibi çeşitli yerel işletmelere ziyaretler gerçekleştirdik. Ayrıca ziyaretler süresince Finlandiya, Polonya, İtalya ve Yunanistan ile fikir ve bilgi alışverişi içerisinde olduk. 2019 yılı çalışmalarını tamamladık. 2020 yılının Mart, Nisan ve Mayıs ayları okulları için Erasmus+ projeleri çerçevesinde yoğun geçecek. Mart 2020’de ilk proje (WATER) 4. toplantılarının ortak ülke okulları ile birlikte Türkiye’de gerçekleşecek. Diğer toplantılar ise Nisan 2020 Letonya’da ve Mayıs 2020’de Finlandiya’da gerçekleşecek” dedi.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir