2020 Polonya Resmi Tatil Günleri

Polonya’da yaşıyor ya da gelmeyi düşünüyorsanız, 2020 yılı için Polonya’daki Resmi tatil ve bayramları sizlerle paylaşıyoruz.

Bu listelenen tatillerde çok çok büyük oranda tüm ülke tatile çekilmiş olur. Resmi kurumlar da işyerleri de çalışmaz. Alışveriş merkezleri de kapalı olur. Sadece mini marketler (bazıları), sinemalar, restoran ve kafetaryalar, nöbetçi eczane ve hastaneleri açık bulabilirsiniz.

Belki tatil planlarınızı yapmak isteyebilir, belki de sadece meraktan 2020 yılındaki Resmi tatillerimizi öğrenmek isteyebilirsiniz. Evet, 2020 yılı Polonya resmi tatileri, sizlerle!

Tarih Gün Tatil
1 Ocak Çarşamba Yılbaşı Tatili (Sylwester)
6 Ocak Pazartesi 3 Kral Bayramı (Epiphany – Dzien Trzech Króli)
12 Nisan Pazar Paskalya Pazarı (niedziela wielkanocna)
13 Nisan Pazartesi Paskalya Pazartesisi (poniedziałek wielkanocny)
1 Mayıs Cuma İşçi Bayramı (Święto Pracy)
3 Mayıs Pazar Anayasa Günü (Święto Konstytucji Trzeciego Maja)
31 Mayıs Pazar Whitsun Tatili Günü (Zesłanie Ducha Świętego)
11 Haziran Perşembe Katolik Yortusu (Boże Ciało)
15 Ağustos Cumartesi Meryem’in Cennete Kabulü (Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny)
1 Kasım Pazar Azizler Günü (Wszystkich Swietych)
11 Kasım Çarşamba Polonya Bağımsızlık Günü (Dzień Niepodległości)
25 Aralık Cuma Noel (Boże Narodzenie)
26 Aralık Cumartesi Noel 2. Günü (Boże Narodzenie)
 

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir