Piyanist Gülsin Onay 16 Mart’ta Polonya’da!

Değerli piyanist devlet sanatçımız ve UNICEF İyi Niyet Elçisi Gülsin Onay, 16 Mart’ta Polonya’da bizlerle olacak.

GÜNCELLEME: Bu etkinlike mevcut Koronavirüs krizi sebebiyle iptal edilmiştir.

Türkiye devleti tarafından verilen Devlet Sanatçısı unvanına sahip olan Gülsin Onay, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası solistidir ve aynı zamanda Bilkent Üniversitesi’nin de sürekli sanatçısıdır. Diğer tarafından 2003 yılından beri de UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi’dir.

Burada 3-5 cümle ile değerli sanatçımızın müzik kariyerini anlatmamız mümkün değil. Neredeyse 5 kıtaya sığdıramamıştır çünkü kendisi, bu aşk dolu müzik serüvenini.

Annesi Türk piyanist Gülen Erim, babası Alman kemancı Joachim Reusch’tur. Piyanistliğe ve müziğe kendini adamış değerli sanatçımızın Polonya’ya geliyor olması bizleri ayrı mutlu ediyor tabi ki.

Gülsin Onay ayrıca, uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı kabul edilmektedir. Polonya Hükûmeti Gülsin Onay’ı Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırmıştır.

Kendisi ile kısaca Twitter üzerinden görüştük. Çok az kalacağı için Varşova’da vakit geçiremeyeceğini ve Wrocław’a gelebilecekleri (ya da orada olanları) beklediğini iletti. Ayrıca konser ‘Türkiye Cumhuriyeti Wrocław Fahri Konsolosluğu açılışı’ sebebiyle organize edildi.

Tarih: 16-03-2020 19:00

Yer: Wrocław Recital (tam adresi öğrendiğimizde paylaşacağız)

Gülsin Onay’ın tüm programını takip etmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir