Polonya’nın Türkiye yeni Büyükelçisi Jakub Kumoch Kimdir?

Geçtiğimiz günlerde yeni bir atama oldu ve Polonya’nın Türkiye Büyükelçisi Jakub Kumoch oldu. Peki yeni büyükelçimiz kimdir?

Polonya Cumhurbaşkanı Sayın Andrzej Duda adına Bakan Jacek Czaputowicz, Sayın Jakub Kumoch’un Polonya’nın Türkiye Büyükelçi’liğini verdi.

Peki Yeni Büyükelçimiz Kimdir?

Siyaset bilimci ve Avrupa Birliği’nin dış ilişkilerinde uzman

2015 yılından bu yana, Polonya Cumhurbaşkanı bünyesinde faaliyet gösteren Ulusal Kalkınma Konseyi’nin güvenlik, savunma ve dış politika bölümünün üyesi

Jakub Kumoch, Varşova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Enstitüsü ve Doğu Araştırmaları Fakültesi’nden mezun

2015 yılında Jagiellonian Üniversitesi’nde sosyal bilimler alanında doktora derecesini aldı

Meslek yaşamına Doğu Araştırmaları Merkezi ve Polonya Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde analist olarak başladı.

Sobieski Enstitüsü ile işbirliği yaptı.

Büyükelçi Kumoch, Polonya Basın Ajansı‘nın Rusya’daki muhabiriydi ve aynı zamanda dışişleri bölümünün başkan yardımcısı ve Dziennik gazetesinin içişleri bölümünün başkanı olarak çalıştı

Avrupa Komisyonu’nun seçim süreçlerini analiz etmekle görevli uzmanlarından biri

Ekim 2016’da Polonya’nın İsviçre ve Lihtenştayn Büyükelçisi olarak atandı

Büyükelçi Jakub Kumoch, Türkçe, İngilizce, Fransızca, Hırvatça, İspanyolca, Rusça, Almanca ve İtalyanca bilmektedir. Ayrıca bazı Ukraynaca ve Arapça biliyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir