Polonya’da evden çıkmadan market alışverişi yapabileceğiniz siteler

Polonya’da evden çıkmadan market alışverişi yapabileceğiniz siteleri sizler için listeledik. Bazıları hemen o gün, bazıları ise birkaç güne eve-işe servis yapıyor.

Özellikle evlere kapanmak zorunda kaldığımız şu günlerde, ilaç gibi gelecek uygulamalardan bahsedeceğiz. Öyle ki, Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle bi süre evlere servis sistemlerini kullanmamız çok yararlı olacaktır. Ancak maalesef olağanüstü durumdan dolayı bazıları yakın zamanda paket servise müsait olmayabiliyormuş. İyice kontrol etmek gerekiyor. İlk sırada paylaştığımız uygulama genelde olağanüstü durumlarda da yardımcı olabiliyor bizlere.

Polonya’da TONLARCA online alışveriş portalı var. Hepsini listelememiz imkansız. Sadece birkaç tane örnek paylaşmak istiyoruz. Günlük hayatta en çok karşımıza çıkan ve halk tarafından en çok bilinen platformları listeliyoruz.

KUPTU

Bu uygulamayı yeni keşfettik sayılır. Türkiye’deki GETİR ve BANABİ uygulamalarının çok benzeri. Mantığı gayet basit. Size en yakın ‘eve teslim’ yapan marketleri listeliyor, ve oradan alışveriş yapmanızı sağlıyor. Kapıda kartla ödeme sistemi mevcut. Biz bir deneme yaptık. 61złoty’lik alışveriş için 9.90złoty kurye ücreti kesiyorlar. Bize sorarsanız gayet değer. Evden çıkmadan ekmeğinizi, suyunuzu, cipsinizi, ya da aklınıza gelebilecek tonlarca kategorideki ürünleri sipariş edebiliyorsunuz. Akşam siparişinizi girip, ertesi gün saat kaçta teslim edilmesini istediğinizi de seçebiliyorsunuz. Denemekte fayda var. En yakın marketi evinize getirmiş oluyorlar.

KupTu IOS Uygulaması: indir

KupTu Android Uygulaması: İndir

FRISCO

Polonya’nın en ünlü online marketlerinden biridir. Heryerde teslimat araçlarına rastlayabilirsiniz. Yine ödemeyi ister online yapabiliyor, isterseniz kapıda ödeme isteyebiliyorsunuz. Kart kullanmak istemiyorsanız nakit ödeme de yapabiliyorsunuz. Minimum siparişin ise 100złoty olması gerekiyor. 7 gün sipariş verebilirsiniz. Kurye için 9,99złoty ödüyorsunuz.

Web: www.frisco.pl

Frisco IOS Uygulaması: İndir

Frisco Android Uygulaması: İndir

CARREFOUR

Birçok ülkeden bildiğiniz Carrefour markası, Polonya’da da hem fiziksel hem de sanal mağaza ile sizlere hizmet veriyor. Yine hem kartla hem de nakit ödeme yapabiliyorsunuz. Hem web sitelerini hem de mobil uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca düzenli takip ederseniz, kuponlar ve indirimleri de paylaşıyorlar. Sadece hafta içi sipariş verebileceğinizi unutmayın.

Web: www.carrefour.pl

Carrefour IOS Uygulaması: İndir

Carrefour Android Uygulaması: İndir

AUCHAN DIRECT

Fransız markası olan Auchan, Polonya’da uzun bir süredir hem fiziksel hem de sanal mağaza olarak hizmet veriyor. Polonya’nın birçok noktasına da eve teslimat yapıyorlar tabi ki.

Web: www.auchandirect.pl

Auchan Direct IOS Uygulaması: İndir

Auchan Direct Android Uygulaması: İndir

Piotr i Paweł

Bir süre önce bazı mağazalarını kapatma kararı alan Piotr i Paweł, sanal mağaza operasyonuna devam ediyor. 80złoty ve üzeri alışverişlerinizi evinize getiriyorlar.

Web: www.e-piotripawel.pl

Piotr i Pawel IOS Uygulaması: İndir

SELGROS24.PL

Polonya’da hem toptan hem de perakende alışveriş yapabileceğiniz marketlerden biridir. Şirket sahibi olmanız gerekmez, kişisel hesap da açabiliyorsunuz. Fiziksel mağazasına da çokça gittik, sanal mağazası da kullanışlı gibi geldi. Kurye için 9,99złoty ödüyorsunuz.

Web: www.selgros24.pl

MAKRO

Eğer şirketiniz varsa, en iyi opsiyonlardan biri Makro olabilir. Ancak özellikle toptan ya da büyük alışverişlerde tavsiye edilebilir. Minimum alışverişin 500złoty olması gerektiğini hatırlatmak gerekiyor.

Web: www.makro.pl

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir