THY Polonya’daki öğrencileri Türkiye’ye götürüyor!

Sınırları kapatan Polonya’da kalan ve memleketine dönmek isteyen öğrencilere yönelik yapılan çalışmalar doğrultusunda adım atıldı. Öğrenciler THY ile Türkiye’ye dönebilecek.

Geçtiğimiz günlerde vatandaşımız Türkiye’ye nasıl dönecek diye sormuş ve binlerce takipçimizle paylaşmıştık. Yetkili merciler de gereken adımı attı ve sırf öğrencilere yönelik bir program geliştirildi.

Ancak aşağıda da okuyacağınız gibi, acilen bugün içinde (21 Mart 2020) mutlaka Büyükelçiliğe e-posta göndermelisiniz.

Umarız çalışan ve turistlere yönelik de bir uçuş gerçekleştirilir. Çünkü aile ziyaretine gelip de Polonya’da kalan ve dönemeyen takipçilerimizin/vatandaşlarımızın olduğunu da biliyoruz.

COVID-19 Koronavirüs tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Umarız en kısa zamanda geçer gider.

Büyükelçilikçe yapılan açıklama aşağıdadır:

Türkiye’ye gitmeyi arzu eden öğrencilerimize yönelik duyuru

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay tarafından yapılan açıklamanın metni aşağıda birinci maddede sunulmuştur:

“1.Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle; ülkemize yönelik uçuşları durdurulan İngiltere, İrlanda, İsviçre, Polonya, İtalya, Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde geçici olarak bulunan ve ülkemize dönmek isteyen öğrencilerimizin 21 Mart 2020 Cumartesi günü yerel saatle 17:00’ye kadar bulundukları ülkelerdeki diplomatik temsilciliklerimize başvurmaları halinde, planlanan süre içinde dönüşleri gerçekleştirilecektir. Vatandaşlarımızın yurda dönüşlerini Dışişleri, İçişleri, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarımızla koordinasyon halinde THY ile sağlayacak ve Bilim Kurulu’nun tedbirleri kapsamında 14 gün karantina altında tutacağız.”

2.Polonya’daki öğrencilerimizden ülkemize dönüş arzusunu gerek Erasmus+ Ulusal Ajansı gerek Büyükelçiliğimize beyan eden ve kendilerine iletilen formu dolduranların bir daha başvurmalarına gerek bulunmamaktadır. Böyle bir başvuruyu yapmamış olup, yine de dönmeyi arzu eden sadece öğrenci statüsünde olanların bu taleplerini yarın sabah 10:00’a dek Büyükelçiliğimizin embassy.warsaw@mfa.gov.tr adresine “gitmek istiyorum” kaydıyla bildirmesi beklenmektedir. Bu başvuruyu yapanlara kimlik ve sair bilgilerini doldurması için bir Excel tablo gönderilecek ve bu tablonun eksiksiz olarak yine yarın 21 Mart en geç saat 17:00’e kadar Büyükelçiliğimize ulaştırılmış olması beklenecektir. Daha önce kayıt yaptırmış olanların karışıklığa yol açmamak üzere, kesinlikle yeniden başvurmamaları gerekir.

Uçuş ücretli olacaktır. Belirlendiğinde duyurulacaktır.

Bu operasyon sadece öğrenci statüsünde olanları kapsamaktadır.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir