Polonya’da gençleri evde tutmak için Minecraft aktif edildi!

Minecraft göreve hazır. Polonya, şimdiye dek eşine az rastlanır bir yöntemle dikkat çekmeyi başardı.

Şu sıralar tüm dünya koronavirüs tehlikesiyle çalkalanıyor ve her ülkede çeşitli önlemler alınarak bu salgının önüne geçilmeye çalışılıyor.

Devlet yönetimi, vatandaşlarının, özellikle de genç vatandaşlarının sokağa çıkmaması ve evde kalmaları için ödüllü oyun Minecraft’tan yardım almaya başladı.

Açılan Grarantanna.pl websitesinde, oyuna özel sunuculara yer veriliyor. Ayrıca bu oyunla ilgili çeşitli turnuvalar ve ödüllü başka etkinlikler de var. Bu sayede halkın hem evde kalması hem de eğlenmesi hedefleniyor.

Bilindiği gibi pek çok ülkede insanlar işlerini evlerinden yürütmeye çalışıyor ve okullar da tatil. Uzmanlar, mecbur kalmadıkça dışarıya çıkılmasını önermiyor ve çıkıldığında da kalabalık ortamların oluşturulmaması gerektiğini savunuyor.

Mojang stüdyosu tarafından geliştirilen oyun, dünya çapında 250 milyondan fazla oyuncuya sahip. Bu oyunda pek çok tasarım yapılabiliyor, ilginç deneyimler ortaya çıkarılabiliyor. Koronavirüs krizi esnasında da görünüşe göre önemli bir rol üstlenmişe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir